Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Son zamanlarda teknolojinin yaşamlarımıza girmesiyle birlikte işletme sahipleri, sosyal medya hesaplarında görünür olmaya özen göstermeye başladı. Bu girişim ile birlikte markalarının daha fazla kişi tarafından takip edilmesi sağlandı. Böylelikle kazanç olarak büyük oranda olumlu değişmeler meydana geldi.

Instagram, Youtube, Facebook gibi kanallar üzerinden takip edilmesine bağlı olarak satışların artması, birçok şirket sahibini sosyal medya alanına yönlendiriyor. Özellikle Facebook kurulduğu günden bu yana geniş bir kitleye sahip olmakla birlikte fazla sayıda şirket hesabını da bünyesinde barındırmaktadır. Facebook işletme hesabı açmak için oldukça basit bir süreçten geçebilir ve markanızın daha fazla müşteri tarafından takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer sizler de Facebook üzerinden şirket hesabını nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Açmak Neden Gereklidir?

Facebook başlangıçta birbirini tanıyan insanların etkileşimde olmalarını sağlamak amacıyla kurulsa da daha sonraları bir reklam aracına dönüşmüştür. Büyük küçük demeden birçok firma markalarının tanıtımını yapmak amacıyla bir Facebook hesabı açmakta ve ürünlerini bu yol ile müşterilere sunmaktadır. Facebook işletme hesabı açmak için atmanız gereken birtakım adımlar bulunmaktadır. Oldukça basit bir şekilde tamamlayabileceğiniz bu adımlardan sonra şirketinizin tanıtımını Facebook üzerinden yapmaya başlayabilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Açmanın Avantajları

Sosyal medya üzerinde bir şirket hesabınızın bulunması markanızı bir adım öteye taşıyacak etmenlerden biridir. Önceleri her firma yalnızca belirli bir kitleye hizmet vermek durumunda kalırken teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık mekân ve zaman fark etmeksizin dilediğimiz markaya ulaşma hakkına sahip olmaktayız. Elbette ki bizlere sunulan bu imkânın şirket sahipleri için de getirdiği birtakım avantajlar mevcuttur. İşte Facebook üzerinden işletme hesabı açtığınız takdirde edineceğiniz faydalar aşağıdaki gibidir.

 1. Müşterileriniz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
 2. Yalnızca şirketinizin mesai saatlerinde değil aynı zamanda günün diğer saatlerinde de müşterilerinizin soruları ile ilgilenebilir böylelikle kazancınızı artırabilirsiniz.
 3. Facebook işletme hesabınızı, Instagram hesabınız ile birleştirebilir bu sayede takipçi sayınızı çoğaltabilirsiniz.
 4. Hedef kitlenizi hesabınız üzerinden takip edebilir ve reklam düzenlemenizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Markanızın reklamını günün belirli saatlerinde yapabilir ve görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

İşletme Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Facebook işletme hesabı açmak elbette ki markanızın daha fazla kişi tarafından talep edilmesi adına akıllıca bir davranış olarak görünmektedir. Fakat Facebook işletme hesabı açarken de uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Aksi takdirde açtığınız işletme hesabınız tam olarak görevini yerine getiremeyebilir. Bunun için sizler de sosyal medya üzerinden bir şirket hesabına sahip olmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ‘’seofd.net’’ sitesini inceleyebilirsiniz. Seofd.net sitesi sosyal medya ve markanız ile ilgili her türlü sorunuzu cevaplayabilir ve uzman kadrosu ile sizlere en iyi çözümleri sunabilmektedir.

Facebook İşletme Hesabı Açmak Ne İşe Yarar?

Sosyal medya üzerinde bir şirket hesabına sahip olmak karınızı artırmakla birlikte markanızın niteliğini artıran unsurlar arasında yer almaktadır. Tüketiciler internet üzerinden bir eşya satın alırken öncelikle güvenilir bir kaynak arayışına girmektedir. Sosyal medya tüketiciler üzerinde bu güvenilirliği oluşturan en büyük etmenlerin başında gelmektedir. Bunun dışında Facebook işletme hesabı açmanın birçok farklı yararı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Sizin markanızın ismini kullanarak satış yapmaya çalışan diğer işletme hesaplarının açılmasının önüne geçmektedir.
 • Markanız için manuel olarak vereceğiniz reklamlardan çok daha fazla kişiye ulaşmanıza destek olur.
 • Facebook işletme hesabı açtığınızda bunun için bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Bu bakımdan ekonomik bir yol sunmaktadır.
 • Reklam için yaptığınız harcamalarınızın denetimini sağlayabilirsiniz.
 • Sizleri takip eden kişilerin cinsiyetini, yaşını, konumunu kontrol edebilir böylelikle müşteri kitlesi analizi yapabilirsiniz.

Hesabı Açmak için Ne Yapmalıyım?

Facebook işletme hesabı açmak isteyenler son derece basit adımlar atarak şirket hesaplarını oluşturabilmektedirler. Facebook işletme hesabının en iyi taraflarından biri de sizlerden herhangi bir ücret talep etmiyor olmasıdır. Sizler de bir Facebook işletme hesabı açmak istiyorsanız aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz. Aynı zamanda şirket hesabınızı daha verimli ve nitelikli hale getirmek niyetindeyseniz, “seofd.net” sitesine ulaşabilir ve deneyimli kişilerden fikir edinebilirsiniz. İşte Facebook işletme hesabı açmak için izlemeniz gereken adımlar:

 1. Öncelikle Facebook hesabınızın üzerinde Facebook profilinize giriş yapın.
 2. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolabilirsiniz.
 3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “business.facebook.com” adresine tıklayın.
 4. Bu adres üzerinden şirket hesabınız için hesap oluştur butonuna tıklayın.
 5. Bu kısımda şirketiniz için sizlerden birtakım bilgiler istenmektedir.
 6. Sizden istenen bilgileri belirleyin ve ardından ‘’gönder’’ butonuna tıklayın.

Facebook İşletme Hesabı Doğrulamak İçin Ne Yapmalıyım?

Facebook üzerinden işletme hesabı açtığınız takdirde bu hesabın doğrulamasını yapmalısınız. Aksi takdirde markanız için sahte hesaplar oluşturulabilir. Bu da sizin markanızın kalitesi üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu bakımda hesabınız aracılığıyla bazı aşamalardan geçerek sizler de doğrulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte Facebook işletme hesabı doğrulamanız için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle “business.facebook.com” adresine girin.
 • Bu adrese ulaştıktan sonra hesap açtığınız bilgiler ile işletme hesabınıza giriş yapın.
 • Şirket hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sol alanında bulunan ‘’güvenlik merkezi’’ bölümüne tıklayın.
 • Bu bölümde karşınıza bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa üzerinden “doğrulamayı başlat” ibaresine tıklayın.

Facebook İşletme Hesabı Doğrulama Bilgileri

Facebook şirket hesabınız üzerinden doğrulamayı başlattıktan sonra sizlerden işletmenizle alakalı bazı özel bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Aynı zamanda şirket bilgileriniz ile de uyum göstermesi gerekmektedir. Bu aşamayı geçtikten sonra telefonunuza bir doğrulama mesajı gönderilmektedir. Mesajda bulunan kodu hesabınıza girdiğiniz takdirde doğrulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *