SEO FD
360° Digital Solution

Web Tasarım Hizmeti

Hayallerinizi süsleyen web projenizi gerçekleştirmede bir yardımcı mı arıyorsunuz? Aklınızdaki dijital fikri ve isteklerinizi, tasarıma profesyonel şekilde döken uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktan kıvanç duyarız.

web tasarım hizmeti
Hızlı Açılan Web Sitesi
Ziyaretçileriniz ve SEO çalışmaları için web sitenizin hız optimizasyonunu yapıyoruz.
Mobil Uyumlu
Mobilden gelecek ziyaretçileriniz için %100 mobil uyumlu tasarımlar yaratıyoruz.
Gelişmiş Ayarlar
Web sitenizin her alanını düzenleyebileceğiniz ayarlar mevcut.
Kolay Yönetim Paneli
Basit panel yönetimi ile web sitenizi istediğiniz şekilde özelleştirin.
SEO Uyumlu Yapı
Google ile uyumlu web sitesi ile kelimelerinizde ön sıralarda olun.
Kullanıcı Deneyimi
Kullanıcıların istedikleri veriye ulaşmalarını tasarımsal dokunuşlarla sağlıyoruz.

Web Tasarım
Paketlerimiz

Kurumsal Web Tasarım Paketi

15.000

Kullanımı Kolay Yönetim Paneli
Responsive (Mobil, Tablet, Masaüstü Uyumlu) Tasarım
Kullanıcı Deneyimi (UI/UX) Uyumlu Tasarım
SEO Uyumlu Altyapı
Önbellek (Cache) Sistemi
Birden Fazla Dil Desteği
E-Posta Ayarlarının Yapılandırılması
WhatsApp Hızlı Erişim Sistemi
Hız Optimizasyonu
Blog Sistemi
Google Search Console Kaydı
İsteğe Bağlı Hosting Desteği (Yıllık 1000TL + KDV)
Üyelik/Abonelik/Yorum Sistemi
İlk 2 Ay Ücretsiz Teknik Destek
Güvenlik Ayarlarının Yapılandırılması
Ücretsiz SSL Sertifikası
Ürün Ekleme/Güncelleme/Silme Sistemi
Sepet/Kupon/Ödeme Sistemi
E-Ticaret Web Tasarım Paketi

25.000

Kullanımı Kolay Yönetim Paneli
Responsive (Mobil, Tablet, Masaüstü Uyumlu) Tasarım
Kullanıcı Deneyimi (UI/UX) Uyumlu Tasarım
SEO Uyumlu Altyapı
Önbellek (Cache) Sistemi
Birden Fazla Dil Desteği
E-Posta Ayarlarının Yapılandırılması
WhatsApp Hızlı Erişim Sistemi
Hız Optimizasyonu
Blog Sistemi
Google Search Console Kaydı
İsteğe Bağlı Hosting Desteği (Yıllık 1000TL + KDV)
Üyelik/Abonelik/Yorum Sistemi
İlk 2 Ay Ücretsiz Teknik Destek
Güvenlik Ayarlarının Yapılandırılması
Ücretsiz SSL Sertifikası
Ürün Ekleme/Güncelleme/Silme Sistemi
Sepet/Kupon/Ödeme Sistemi

Web Tasarım

Dijital dünyadaki görünürlüğünüze her açıdan destek olan SEO FD profesyonel Web Tasarım hizmetiyle de yanınızda olmayı sürdürmektedir. Günümüzde yükselen çevrimiçi fırsatlar web tasarıma verilen önemini de arttırmıştır. Bir markanın görsellik kazanan tüm unsurları kimliğinin bir parçasıdır.

Bu anlamda kullanılan renklerden yazı fontlarına kadar her terciih markanızın yüzü olarak düşünebilirsiniz. Üstelik günümüzde internetin fiziksel dünyaya kıyasla daha fazla insana ulaştığı göz önüne alındığında sitenizin marka kimliğinize uygun olması büyük önem taşır.

Buna ek olarak web tasarımın yalnızca görsel estetikten ibaret olmadığını belirtmek gerekir. Görsel zenginliğin yanı sıra pek çok unsur da barındıran web tasarım, kullanıcı deneyimi üzerinde büyük rol sahibidir.

Tüm bunlara bakarak efektif bir site tasarımının pek çok detay barındırdığını söyleyebiliriz. Gelin öncelikle başarılı bir web tasarımının nasıl olması gerektiğine daha yakından bakalım.

Web Tasarım
Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web sitenizi son kullanıcıya işlevsel ve estetik bir biçimde sunabilmek için iyi bir tasarım planlaması gerekir. Buna bağlı olarak web tasarım; işlevsellikle estetiği bir araya getiren ve bu doğrultuda kodlar ya da farklı yazılımlardan yararlanan web sitesi geliştirme uygulamalarının tümüdür.

Bu anlamda site tasarımı, son kullanıcıya hiçbir teknik bilgiye gereksinim duymaksızın siteden yararlanabilme imkanı sunar. Buna ek olarak bir web sitesinin estetik açıdan da yer verdiği içerikleri destekleyen bir yapıda olması beklenir.

Öte taraftan web sitesi tasarımında yapılan en ufak hataların bile kullanıcı deneyimine zarar verdiğini vurgulamak gerekir. Öyle ki son kullanıcının işini kolaylaştırması gereken site tasarımı böylelikle gerçek bir karmaşaya dönüşebilir. Ancak geliştirme aşamasında belli noktalara bağlı kalarak bu türden sorunların önüne geçebilirsiniz. Yazımızın devamında bu türden dikkat edilmesi gereken noktaların üzerinde duracağız.

Web Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi başarılı bir site tasarımı işlevsellikle estetiği bir araya getirmelidir. Nitekim böylesine verimli bir geliştirme sürecinin renklerden fontlara, grafiklerden farklı etkileşim fonksiyonlarına kadar pek çok özelliği kapsadığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla ergonomik bir internet sitesi tasarımı söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcuttur.

Nitekim geliştirme sürecinde yapacağınız bu türden tercihlerin hedef kitleniz üzerinde belirleyici olacağını da unutmamalısınız. Efektif bir site tasarımı ziyaretçilere etkileşim kurma imkanı verirken aynı zamanda mesajını da güçlü bir şekilde iletebilmelidir. İyi tasarlanmış bir internet sitesi ziyaretçiler için güven verici ve harekete geçirici olacaktır.

web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Web Tasarım Sürecimiz

Geliştirme aşamasının hemen başında web sitenizin hedeflerini tanımlamalısınız. Bir web sitesi, ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmelidir.

Bu doğrultuda tüm sayfalarınızın basit ve net bir biçimde bu ihtiyacı karşılamak üzere odaklanmış olması büyük önem taşır. Web sitenizin hedeflerini doğru bir biçimde tanımlamak için şu başlıklar hakkında detaylı bir planlamaya sahip olmanız gerektiğini söyleyebiliriz:

  • Uzmanlığınızı Belirleyin:Web sitenizin hangi alanda hizmet sunacağı hitap edeceğiniz hedef kitle açısından belirleyicidir. Bu nedenle hizmet sunacağınız uzmanlık alanını web sitenizde vurgulamalısınız.
  • Sektörel Birikiminizi Öne Çıkarın: Hizmet alanınızı öne çıkardıktan sonra ziyaretçilerin neden sizi tercih etmek isteyeceğine dair bazı bilgiler vermelisiniz. Bu anlamda site menüsü içerisinde yer alacak “Hakkında” ya da “Referanslarımız” gibi bir bölüm son derece etkili olabilir.

Ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesi ve anlamlı etkileşimlere girmesi genel olarak site haritalandırması ve navigasyona bağlıdır.

Eğer kafa karıştırıcı bir gezinme deneyimi sunuyorsanız ziyaretçilerinizin pes ederek sitenizden ayrılması son derece doğaldır. Bu nedenle her web sayfası tasarımı gezinmeyi kolaylaştıracak bir şekilde ele alınmalı ve kurgulanmalıdır. Böylelikle sitenizi ziyaret eden kullanıcılar istedikleri içeriklere kolaylıkla erişim sağlayabilir.

Google’ın sağladığı verilere dayanarak kullanıcıların 3 saniyeyi aşan bekleme sürelerinde web sitesini terk ettiğini söylemek mümkündür. Dolayısıyla etkili bir web tasarımı söz konusu olduğunda sayfa yükleme süresinin de büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Özellikle yüksek dosya boyutları nedeniyle görsel içerikler sayfa yükleme süresini artırabilmektedir. Bu nedenle görsel dosyalarını optimize ederek kullanmanın yükleme sürelerini ciddi oranda aşağı çekeceğini söylemek mümkündür.

SEO odaklı web site tasarımı sitenizin kullanıcı aramalarında daha üst bir sıralamaya sahip olmasını sağlar. Bu doğrultuda SEO web tasarımı sayesinde sitenizin görünürlüğünü ve ziyaretçi trafiğini artırabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki SEO, yükleme sürelerinden kullanıcı deneyimine, içerik zenginliğinden anahtar kelime analizine kadar pek çok başlığı kapsamaktadır. Bu açıdan Seo FD olarak sizlere geniş kapsamlı bir destek sunduğumuzu vurgulamak isteriz.

Üstün bir kullanıcı deneyimi için basitlik hiçbir zaman vazgeçilmemesi gereken bir ilkedir. Bu doğrultuda web sitenizin kolay kullanılabilir olmasını sağlamanın en verimli yolu da basitliğe önem vermekten geçer. Nitekim sade bir site tasarımı yakalayabilmek için dikkat edilmesi gereken temel başlıklar şu şekilde özetlenebilir:

  • Tipografi

Sitenizde kullanacağınız yazı fontlarının markanızla bütünleşeceğini unutmamalısınız. Bu açıdan fontların adeta markanızın sesi olacağını söylemek mümkündür. Genel olarak geliştiriciler, bir web sitesinde birbirleriyle uyumlu 3 farklı font kullanmayı tercih eder. Ayrıca bu fontların okunaklı formlara sahip olması gerektiğini de gözden kaçırmamalısınız.

  • Renk Seçimi

Mesaj iletirken duygusal tepkiler uyandırabilmenin en bilindik yollarından biri de renk seçimidir. Bu anlanma markanıza uygun bir renk paleti tercih etmek, ziyaretçilerinizle olan etkileşime katkı sağlayacaktır. Geliştiriciler çoğu zaman 5 farklı rengi geçmeyecek şekilde çalışmaya özen gösterir ve daha çok tamamlayıcı renkleri tercih etmeye yönelir. Çünkü daha dar ve iyi kombinlenmiş bir renk paletinin kullanıcı açısından daha az yorucu bir deneyim ortaya çıkaracağı açıktır.

  • Görsel Seçimi

Kullanacağınız logolardan ürün ya da hizmet görsellerine kadar seçeceğiniz içeriklerin markanızın yüzü olacağını vurgulamak gerekir. Görsel kullanımı markayı bir kişilik haline getirerek somutlaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle tüm görsellerinizin şirket ruhunu yansıttığından emin olmalısınız.

Responsive site tasarımı, günümüzün en önemli web tasarım ilkelerinden biridir. Mobil uyumluluk site tasarımı söz konusu olduğunda sitenizin öne çıkması için son derece önemlidir. Google’ın arama sonuçlarında mobil uyumlu sitelere öncelik tanıdığı bilinen bir gerçektir. Nitekim Google bu durumu resmi ağızlar aracılığıyla çok defa doğrulamıştır.

Buna ek olarak mobil uyumluluk, sitenizin kullanıcı deneyimi açısından da büyük öneme sahiptir. Günümüzde kullanıcıların büyük çoğunluğu internete bilgisayar değil mobil cihazlar üzerinden erişmektedir. Sadece bu veri bile dijital dünyadaki varlığınızı mobil uyumluluğu göz önüne alarak planlamanız için yeterlidir.

Sık Sorulan Sorular

Bizimle iletişime geçmeden önce bizlere sorulan sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

Web tasarıma başlanmadan önce sektörel araştırmalar sonucunda müşterilerimize iş teslim süresini belirtmekteyiz.

Web tasarım ücretleri işin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişmektedir. 

Tabi ki hazır sistemlerimiz mevcut. Özel yazılım isteyen müşterilerimiz için çözümlerimiz mevcutken, WordPress alt yapılı web siteleri de oluşturabilmekteyiz.

Proje tesliminden sonra web sitenizi nasıl kullanacağınız hakkında danışmanlığımız mevcut. İstediğiniz soruyu iletişim kanallarından sorabilirsiniz.

24 Saat içerisinde geri dönülecektir

İletişim Formu