SEO

Türkiye’nin ender SEO Ajanslarından biri olan SEO FD şimdide sizin yanınızda. Web sitenizi bize göndererek sitenize neler yapabileceğimiz hakkında konuşabiliriz.

SEO Web site sahiplerinin en büyük arama motorlarından olan Google ve diğer platformlarında, hedef kitlelerine ulaşmak için yapılan çalışmalardır. Böylelikle Google arama sonuçlarında yükselen web site sahipleri, direk olarak müşterilerine ulaşabilme ve bir marka olma yolunda ilerlemektedirler. SEO kullanmasını bilenler için çok etkili bir silahtır. Dilimize de Arama Motoru Optimizasyonu olarak da anılmaktadır.

SEO’nun temel amacı; web sitenizde yer alan içeriğin, kullanıcı için en alakalı ve en iyi sonuç olduğunu göstermektedir. SEO uygulamaları tamamı ile arama motorlarına kanalize bir şekilde gelişmektedir. Bu durumda çalışmalar, arama motorlarının algoritmalarına göre değişim göstermektedir. 2021 Yılında güncel olarak Google arama motorunun 200 adet sıralama faktörü bulunmaktadır. SEO kısacası Google için yapılan kurallar bütünüdür.

SEO Çalışmalarında SEO FD

SEO çalışmaları, birkaç iş kalemi üzerinden seyrederek gerçekleştirilmekte ve web sitelerini iyileştirmek adına yapılmaktadır. Eğer belli seviyede bir bilgi düzeyine sahipseniz, sitenizde kısmen başarı sağlayabilmeniz mümkündür. Ama bir noktadan sonra SEO hizmeti sağlayan firmalarla görüşme sağlamanız ve danışmanlık hizmeti talep etmeniz, sitenizin ilerlemelerini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

SEO FD, yıllardır yürüttüğü projelerle müşterilerine teknik SEO ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. En güncel bilgi ve metotlarla çalışmalarını sürdüren SEO FD, arama motorlarına entegre, kaliteli içerikler barındıran ve iyi kullanıcı deneyimi garantisi sunan siteler meydana getirme hedefini sürdürmeye devam etmektedir. Bu hususta sağladığı hizmet portföyü şu şekildedir;

SEO Hatalarınızı Tespit Edelim

Bizlere web sitenizi ve telefon numaranızı gönderebilirsiniz. Sitenizdeki hataları tespit edip, neler yapabileceğimiz hakkında konuşabiliriz.

SEO Ne işe Yarar?

Google aramalarının ve SERP’lerin (arama sonucu sayfası) öneminin keşfedildiği bugünlerde SEO çalışmaları, Dijital Pazarlamanın en temel yapıtaşlarından biri haline geldi. Çünkü bu durum global ölçekte değerlendirildiğinde; insanlar her yıl triyonlarca arama yaptığı sonucu karşımıza çıkar. Aramaların anlamlı bir oranı  hizmet ya da ürün talebinden ileri geldiği bilinmektedir. Bu noktada markalar için Google aramaları, vazgeçilmez bir dijital trafik haline gelmektedir.

Büyük, orta ya da küçük ölçekli işletme farketmeksizin, dijital anlamda varlığı sürdürebilme kıstası SEO uygulamalarını doğru bir şekilde gerçekleştirmekten geçmektedir. SEO ile markanız adına önemli kazanımlar elde edebilirsiniz.

Ücretsiz Ziyaretçi

SEO’nun doğrudan amacı web sitelerine ücretsiz ziyaretçi çekebilmektedir. Bunu da organik yollardan, arama motorlarındaki Google kullanıcıları üzerinden sağlamaktadır. Optimizasyon çalışmaları ile birlikte sayfalarınızın SERP’lerde yüksek sıralarda yer alması, sitenizin ziyaretçi çekme ihtimalini önemli ölçüde arttırmaktadır. Böylece ürün satışları ve hizmet pazarlamaları aynı oranda arttırmakta ve nihai başarıya ulaşmaktadır.

 

Kullanıcı Deneyimi

Google’ın en çok önemsediği kıstas, kullanıcıların iyi bir deneyim ile dijital platform içerisinde vakit geçirebilmeleridir. Bu noktada Google’a endeksli optimizasyon sağlamak isteyenler, kullanıcıların aradıklarını kolay bir şekilde bulmasını sağlayacak kullanıcı dostu arayüze sahip tema ve şablonları sitelerinde yapılandırmalıdırlar.

Marka Bilinirliği

Markaların farkındalık yaratma ve bilinirliğini arttırmak için doğrudan yaptıkları dijital pazarlama hamlesi, reklam kampanyaları olmaktadır. Sosyal medya platformlarında ağırlıklı olarak gerçekleştirilen bu yapılar, uzun vadede büyük oranda maliyet kalemine dönüşmektedir. Oysa ki doğru zamanda gerçekleştireceğiniz SEO çalışmaları bu maliyetlerinizi yarı yarıya indirebilmeniz mümkün. 

Backlink Ağı

Backlinkler, web sitenizin başka bir site ile köprü oluşturmasına aracı olan bağlantılardır. 1996’daki PageRank algoritma güncellemesinden bu yana, Google nezdinde önemli bir sıralama faktörü halinde gelen backlinkler bir web sitesinin ne kadar kaliteli ve güçlü olduğunun göstergesi haline gelmiştir.

0
Mutlu Müşteri
0
Tamamlanan Proje
0
Ödüller
0
Toplantılar

Ufak Bir Not

“Google tek başına Pazar payının %92’lik dilimine sahiptir. Web sitenizi Bing, Yandex ya da DuckDuckGo arama motorlarının yerine Google için optimize etmeniz akıllıca bir hamle olacaktır. “

SEO Blog

İçeriklerimize göz atarak etkisi kanıtlanmış SEO içeriklerinden faydalanabilirsiniz.

SEO FD 360° Digital Solution

SEO FD 2016 yılından bu yana SEO alanında hizmet veriyor. Alanında uzman kadrosuyla web sitenizi Google’da yükseltelim.