SEO FD
360° Digital Solution

SEO
Arama Motoru Optimizasyonu

Türkiye’nin ender SEO Ajanslarından biri olan SEO FD şimdide sizin yanınızda. Web sitenizi bize göndererek sitenize neler yapabileceğimiz hakkında konuşabiliriz.

seo arama motoru optimizasyonu

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), internet kullanımın yaygınlaşması ile ortaya çıkan bir kavram. Açılımının Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” olan SEO, internet kullanıcılarına erişim için Google ya da benzeri arama motorlarının beklentilerini karşılayacak araçları sağlamak olarak tanımlanabilir.

Dijital alanda görünürlüğünü artırmak için birçok marka SEO’dan faydalanmaktadır. Tanımından da anlayabileceğimiz gibi SEO’nun doğru ve etkili kullanılması, daha fazla internet kullanıcısına erişimi sağlar. Aslına bakılırsa, SEO’nun temel amacı da budur: Arama motorlarında ilk sıralarda yer alarak daha fazla insana ulaşmak.

Arama motoru reklamcılığı (SEA) gibi arama motoru optimizasyonu (SEO), bazı yerlerde anahtar kelime reklamcılığı olarak da bilinen arama motoru pazarlamasının (SEM) bir parçasıdır. Arama motoru optimizasyonu organik arama sonuçlarıyla ilgilenirken, arama motoru reklamcılığı ücretli metin reklamlarını içerir.

SEO, bir web sitesinin arama motorlarının sıralamasındaki yerini iyileştirmeyi amaçlayan uygulamaların tamamıdır.

SEO Nedir?
SEO Çalışmalarında SEOFD

SEO Çalışmalarında SEOFD

SEO çalışmaları, birkaç iş kalemi üzerinden seyrederek gerçekleştirilmekte ve web sitelerini iyileştirmek adına yapılmaktadır. Eğer belli seviyede bir bilgi düzeyine sahipseniz, sitenizde kısmen başarı sağlayabilmeniz mümkündür. Ama bir noktadan sonra SEO hizmeti sağlayan firmalarla görüşme sağlamanız ve danışmanlık hizmeti talep etmeniz, sitenizin ilerlemelerini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

SEO FD, yıllardır yürüttüğü projelerle müşterilerine teknik SEO ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. En güncel bilgi ve metotlarla çalışmalarını sürdüren SEO FD, arama motorlarına entegre, kaliteli içerikler barındıran ve iyi kullanıcı deneyimi garantisi sunan siteler meydana getirme hedefini sürdürmeye devam etmektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonunu yürüten herkes, belirli anahtar terimler için talep ve teklif arasında yüksek derecede bir anlaşmaya varabilir. Bu, iyi bir sıralama konumu sağlar.

Web sitesinin, optimize edilmemiş web sitelerine ve nihayetinde rakiplere göre avantajlı hale gelmesine olanak tanır. Sıralamada iyi bir konumlandırma, web sitesi için trafik anlamına gelir.

Aktif olarak SEO yapmak sadece araştırmaya, pazar analizine ve optimizasyona çok zaman ayırmak değildir. Tüm bu faaliyetleri yürütürken aynı zamanda bilgilerinizi güncellemelisiniz. Bu ne demektir? Örneğin Google, arama motoru algoritmasını geliştirmek üzere bir yıl içinde bile yeni birçok güncelleme yapmaktadır. Başarılı bir SEO yapmak demek, tüm birincil faaliyetlerin yanı sıra Google’ın güncellemelerinden haberdar olmak ve bunu kendi SEO sürecinize entegre edebilmek de demektir.

Çoğu şirket için arama motorları, kullanıcıları kendi web sitelerine çekmek için en önemli kanaldır. Bir web sitesine arama motorları aracılığıyla ulaşan kullanıcılar da genellikle web sitesinde istenilen bir hedefe ulaşmak niyetindedirler. Bu hedef, tamamen aramanın arkasındaki amaca bağlıdır. Örneğin bu, yalnızca bilgi veya hatta bir ürünün satın alınması olabilir.

seoda temel basliklar

SEO'da Temel Başlıklar

SEO'ya yeni başlayanlar, mutlaka bunlara göz atmalısınız.

Meta Etiketler
Meta Etiketler
Kullanıcı bir sayfadan ne kadar memnun olursa, sayfada o kadar uzun süre kalır. Bunda içeriğin türü büyük bir rol oynayabilmektedir.
H Kullanımı
H Kullanımı
Kullanıcı bir sayfadan ne kadar memnun olursa, sayfada o kadar uzun süre kalır. Bunda içeriğin türü büyük bir rol oynayabilmektedir.
Backlink
Backlink
Kullanıcı bir sayfadan ne kadar memnun olursa, sayfada o kadar uzun süre kalır. Bunda içeriğin türü büyük bir rol oynayabilmektedir.
Hemen çıkma oranı
Hemen çıkma oranı
Kullanıcı bir sayfadan ne kadar memnun olursa, sayfada o kadar uzun süre kalır. Bunda içeriğin türü büyük bir rol oynayabilmektedir.

Arama Motoru Nasıl Çalışır?

Bir arama motoru, karmaşık algoritmalar temelinde çalışır. Bir arama sorgusu yapılırsa, makine, kullanıcı için mümkün olan en iyi yanıt için rekor sürede milyarlarca web sitesi arasında arama yapar. En genel anlamda arama motorunun çalıştığı üç ana süreç vardır:Bir arama motoru, karmaşık algoritmalar temelinde çalışır. Bir arama sorgusu yapılırsa, makine, kullanıcı için mümkün olan en iyi yanıt için rekor sürede milyarlarca web sitesi arasında arama yapar. En genel anlamda arama motorunun çalıştığı üç ana süreç vardır.

SEO Neden Önemlidir?

Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesinin İnternet'teki görünürlüğünü artırmaktadır. Bununla birlikte SEO, rekabeti sağlayarak birçok şirket için vazgeçilmez olduğunu kanıtlamıştır. Peki SEO neden şirketler için bu kadar önemlidir? İnternet, her türlü aramanın yapıldığı yerdir.

İster gelişigüzel bir bilgi alıyor olun isterseniz gündelik faaliyetlerinizi yürütmek için bir araç olarak kullanın. Her gün milyarlarca insan internette saatlerini geçiriyor. Bu da interneti, özelde arama motorlarını aslında büyük de bir Pazar haline getiriyor. Dolayısıyla internet günümüzde potansiyel yeni müşteriler için bir toplanma noktasıdır. Son yıllarda arama motorları, yeni müşteriler kazanmak için güçlü bir kanal haline gelmiştir.

seo neden önemlidir?

Sık Sorulan Sorular

Bizimle iletişime geçmeden önce bizlere sorulan sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

İç SEO ve Dış SEO olmak üzere bir web sitesi için iki farklı bölümde çalışma yapılmaktadır. İç SEO, sitenin iç yapısını arama motoruna uygun şekilde düzenlemekten geçer. Dış SEO ise, İç SEO çalışması biten Web sitesinin dışarıdan bağlantılar ve reklamlar yardımıyla iyileştirme çalışmalarına denir.

Sabit fiyat listesi maalesef yoktur. Minimum ücretlendirme üzerinden, sitenizin hataları kontrol edilir ve çalışma düzeni oluşturulur. Buna göre müşterilerin bulunduğu sektörün zorluğuna ve sitenin değerlerine bağlı olarak ücretlendirme değişmektedir.

Hiçbir SEO ajansı ilk sayfa veya herhangi bir sıralama garantisi veremez. SEO sektöründe bulunduğu süre zarfında tecrübeye sabit olarak yorum yapabilir. Bu yüzden sözleşme yapmanızda fayda var.

Google'ın web sitelere sunmuş olduğu reklamcılık hizmetidir. SEO çalışmalarında oldukça önemli bir yeri olduğu bilinmektedir.

24 Saat içerisinde geri dönülecektir

İletişim Formu