ADS Danışmanlığı

Google ADS danışmanlığı hizmetimiz ile en doğru reklamlar yönetimiyle minimum bütçeyle maksimum verim alın.

Ads Yönetimi

Dijital pazarlama alanında biraz deneyim sahibiyseniz Google Ads’in önemini muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Herhangi bir ürün ya da içeriğin öne çıkmasında Google Ads son derece efektif bir rol oynar. Peki ideal bir Google Ads yönetimi nasıl olmalıdır? Bu yazıda ideal bir Google Ads yönetimiyle ilgili tüm ayrıntıları ele almaya çalışacağız.

Son yıllardaki gelişimiyle birlikte internet adeta fiziksel dünyadan daha büyük ikinci bir dünya halini aldı. Peki böylesine geniş bir dünyada ürünlerinizin öne çıkması gerçekten mümkün mü? Özellikle dijital pazarlamada yeniyseniz bu noktada son derece karamsar fikirlere kapılmanız doğaldır. Öyle ki internet size her türlü köşenin kapılmış olduğu devasa bir yeri pazar yeri gözükebilir. Ancak durumun hiç de böyle olmadığını vurgulamak gerekir.

ADS Danışmanlığı

Bu anlamda doğru bir pazarlama stratejisi belirleyerek ürünlerinizin olası aramalarda öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Google Ads Danışmanlığı bu noktada sizlere gerçek bir izleme ve gerektiğinde müdahale imkanı verir. Bu anlamda Google Ads yönetiminin bir dijital reklam kampanyasının büyük bir bölümünü oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim optimizasyonu sağlanmış iyi içeriklerle desteklenen güçlü bir Google Ads yönetimi ürünlerinizi beklentilerinizin çok daha ötesinde bir kitleye ulaştırabilir. Gelin şimdi Google Ads ve Google Ads yönetimi hakkında bilgilerimizi en baştan gözden geçirelim.

 • Haftalık Raporlama

  Haftalık Raporlama

  Yönettiğimiz projelerde müşterilerimize haftalık olarak detaylı raporlama sunuyoruz.

 • Güçlü Backlink Yapısı

  Güçlü Backlink Yapısı

  Backlink inşanızı periyodik olarak değerleri yüksek backlink ağımızdan inşaa ediyoruz.

 • 24x7 Canlı Destek

  24x7 Canlı Destek

  Skype, Telegram ve Whatsapp kanallarını aktif olarak kullanmaktayız.

ADS Danışmanı
 • Etkisi Kanıtlanmış Teknikler

  Etkisi Kanıtlanmış Teknikler

  SEO'da etkisi kanıtlanmış SEO yöntemlerini web sitenize uyguluyoruz.

 • Rakip Analizi

  Rakip Analizi

  Rakiplerinizi derinlemesine analiz ediyor ve sitenizi ona göre şekillendiriyoruz.

 • Web Tasarım

  Web Tasarım

  Eşsiz web tasarıma sahip web sitenizi oluşturuyoruz.

Google Ads Nedir?

Pek çok girişimci için Google’da reklam yayınlama hem çekici hem de korkutucudur. Neticede doğru bir reklam kampanyası işletmenizi üst sıralara taşıyacakken tam tersi bir durumda ise boşa harcanan ciddi bir maliyet söz konusudur. Ayrıca harcayacağınızın emeğin de bir sonuç getirmemesi işin sadece bir diğer yönüdür. Yine de yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bu noktada karamsar bir fikre kapılmaya gerek yoktur. Aksine profesyonel bir destekle son derece doğru stratejiler geliştirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirebilirsiniz.

Bu anlamda Google Ads insanlara ulaşmanız için oldukça efektif bir role sahiptir. Temelde tıklama başına ödeme sistemiyle çalışan bir reklam platformu olan Google Ads, reklam verenlere kapsamlı bir hizmet sağlar. Google Ads’in sunduğu çeşitli reklamcılık hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları: İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu satın alacakları ürünler için Google’ın arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan web sitelerini tercih eder. Bu anlamda Google Ads kullanarak e-ticaret dünyasında daha görünür olabilirsiniz.

Arama Motoru Reklamları

Google arama sonucu sayfasının başında ve sonunda Google Ads üzerinden reklam verilen içerikler yer alır. İçeriklerinizin hedef kitlenizle buluşması için standart arama motoru reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Görüntülü Reklamlar

Özellikle haber sitelerinde pek çok reklam Google Ads bağlantılı bir şekilde düzenlenir. Google Ads platformundan yararlanarak bu tür çok tıklanan sitelerde banner reklamlar hazırlayabilirsiniz.

service_analytics_center

Video Reklamları

Bir video platformu olmasına rağmen YouTube, Google’dan sonra en çok girilen ikinci web sitesidir. Bu da YouTube’u en önemli ikinci arama motoru haline getirir. Aynı zamanda Google’a ait bir platform olan YouTube’da Ads aracılığıyla efektif reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamları

Google’ın mobil kullanıcılara büyük önem verdiği artık dijital dünyada iş yapan herkesin bildiği bir gerçektir. Nitekim özellikle e-ticaret söz konusu olduğunda işlemlerin yarıdan fazla mobil cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Bu noktada Google Ads üzerinden mobil uygulamalara reklam vererek ürünlerinizi öne çıkarabilirsiniz.

Neden Google Ads Kullanmalısınız?

Günümüzde tıklama başına ödeme sistemiyle çalışan tek dijital reklam platformu değildir. Bu doğrultuda Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya platformları da bu yönde destek sağlamaktadır. Ancak itiraf etmek gerekir ki dijital dünya söz konusu olduğunda Google’la rekabet etmek son derece güçtür. Arama motoru pazarının yüzde 90’dan fazlasını domine eden Google dijital pazarlama açısından efektif bir ortam sağlamaktadır.

Ayrıca Google Ads’in diğer tıklama başı ödeme yapan sistemlere kıyasla çok daha geniş bir entegrasyona sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi YouTube’dan mobil uygulamalara ve farklı internet sitelerine kadar Google Ads reklamlarınızın her noktaya ulaşmasını sağlar. Bu anlamda yalnızca Google ve arama sayfasından ibaret olmadığını vurgulamak gerekir. Ancak diğer çoğu tıklama başı ödeme sistemi bunun aksine kendi platformlarıyla sınırlı kalmaktadır.

Google Ads Kampanyası Nasıl Optimize Edilir?

Yukarıda bir Google Ads kampanyasını nasıl başlatabileceğinize dair temel bilgileri adım adım vermeye çalıştık. Ancak Google Ads yönetimi kampanya başlangıcından çok sonrasıyla ilgili bir kavramdır. Dolayısıyla kampanyanın yayınlanması işin bittiği değil aksine yeni başladığı anlamına gelir. Bu doğrultuda bir Google Ads kampanyasının sıkıca takip edilmesi gereken üç temel yönü olduğunu söyleyebiliriz. Gelin şimdi bunlara daha detaylı bir biçimde bakalım:

1. Reklam Hedefleme

Eğer verdiğiniz reklamlar ideal müşterilerinizi hedeflemiyorsa kampanyanızın başarılı olma şansı neredeyse sıfırdır. Kampanyanızı başlatırken bulduğunuz anahtar kelimelerin bunun için yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak tam aksine bir anahtar kelimenin stratejileriniz için uygunluğu ancak kampanya sırasında tam olarak anlaşılabilir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizin ortaya çıkardığı sonuçları sürekli takip etmelisiniz.

Bu doğrultuda verimsiz sonuçlara sahip anahtar kelimeleri yeniden düzenleyerek daha efektif bir kampanya yaratabilirsiniz. Anahtar kelimelerin yanı sıra diğer hedefleme kriterleriniz de kampanyanız için belirleyicidir. Yukarıda kampanya saatini, gününü, lokasyonunu ve yayınlanacağı cihazı belirleyebileceğinizden bahsetmiştik. Bu doğrultuda tüm bu kriterlerin optimizasyonu şarttır. Kampanyanızın verimliliği için bu verileri sürekli takip etmelisiniz.

2. Reklam Metni

Reklamlarınızın başarısında etkili olan bir diğer temel faktör reklam metninizdir. Reklam metnini yayınlamadan önce ciddi bir metin yazarlığı çalışması yapmalısınız. Ancak bu her zaman yeterli olmayabilir. Dijital reklamcılıkta pek çok unsur ancak deneme yanılmayla analiz edilir. Ayrıca sektörel değişimlerle ilgili güncellemeleri de reklam metninize eklemelisiniz. Bu nedenle kampanya sürecinizde reklam metninin etkisini takip etmeli ve yeni çözümler üretebilmelisiniz.

3. Açılış Sayfaları

Potansiyel ziyaretçilerinizin reklamınıza tıkladığında karşılacağı web sayfası da başarınız için önemlidir. Bu anlamda tıklamayı bir satışa dönüştürmek için sayfa performansına ve tasarımına önem vermelisiniz. Ayrıca sayfanın ilgili ürünle tam olarak ilgili olduğundan da emin olmalısınız. Ziyaretçi sayfaya girip aradığını bulamazsa tıklama başına boş yere ödeme yapmış olursunuz. Bu açıdan reklam metni ve anahtar kelimeleriniz sunduğunuz hizmetle uyumlu olmalıdır.

SEO FD 360° Digital Solution

SEO FD 2016 yılından bu yana SEO alanında hizmet veriyor. Alanında uzman kadrosuyla web sitenizi Google’da yükseltelim.