SEO FD
360° Digital Solution

ADS Danışmanlığı Hizmeti

Google ADS danışmanlığı ile en doğru reklam hizmetini alarak minimum bütçeyle maksimum verim alın.

ads danışmanlığı hizmeti

Ads Yönetimi

Dijital pazarlama alanında biraz deneyim sahibiyseniz Google Ads’in önemini muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Herhangi bir ürün ya da içeriğin öne çıkmasında Google Ads son derece efektif bir rol oynar. Peki ideal bir Google Ads yönetimi nasıl olmalıdır? Bu yazıda ideal bir Google Ads yönetimiyle ilgili tüm ayrıntıları ele almaya çalışacağız.

Son yıllardaki gelişimiyle birlikte internet adeta fiziksel dünyadan daha büyük ikinci bir dünya halini aldı. Peki böylesine geniş bir dünyada ürünlerinizin öne çıkması gerçekten mümkün mü? Özellikle dijital pazarlamada yeniyseniz bu noktada son derece karamsar fikirlere kapılmanız doğaldır. Öyle ki internet size her türlü köşenin kapılmış olduğu devasa bir pazar yeri gibi gözükebilir.

Ancak durumun hiç de böyle olmadığını vurgulamak gerekir. Bu anlamda doğru bir pazarlama stratejisi belirleyerek ürünlerinizin olası aramalarda öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Google Ads Danışmanlığı bu noktada sizlere gerçek bir izleme ve gerektiğinde müdahale imkanı verir. Bu anlamda Google Ads yönetiminin bir dijital reklam kampanyasının büyük bir bölümünü oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nitekim optimizasyonu sağlanmış iyi içeriklerle desteklenen güçlü bir Google Ads yönetimi ürünlerinizi beklentilerinizin çok daha ötesinde bir kitleye ulaştırabilir. Gelin şimdi Google Ads ve Google Ads yönetimi hakkında bilgilerimizi en baştan gözden geçirelim.

Ads Yönetimi
Google Ads Nedir?

Google Ads Nedir?

Pek çok girişimci için Google’da reklam yayınlama hem çekici hem de korkutucudur. Neticede doğru bir reklam kampanyası işletmenizi üst sıralara taşıyacakken tam tersi bir durumda ise boşa harcanan ciddi bir maliyet söz konusudur. Ayrıca harcayacağınızın emeğin de bir sonuç getirmemesi işin sadece bir diğer yönüdür. Yine de yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bu noktada karamsar bir fikre kapılmaya gerek yoktur.

Aksine profesyonel bir destekle son derece doğru stratejiler geliştirerek dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirebilirsiniz. Bu anlamda Google Ads insanlara ulaşmanız için oldukça efektif bir role sahiptir. Temelde tıklama başına ödeme sistemiyle çalışan bir reklam platformu olan Google ADS, reklam verenlere kapsamlı bir hizmet sağlar. Google Ads’in sunduğu çeşitli reklamcılık hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Alışveriş Reklamları
Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları: İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu satın alacakları ürünler için Google’ın arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan web sitelerini tercih eder. Google Ads kullanarak e-ticaret dünyasında daha görünür olabilirsiniz.

Görüntülü Reklamlar
Görüntülü Reklamlar

Özellikle haber sitelerinde pek çok reklam Google Ads bağlantılı bir şekilde düzenlenir. Google Ads platformundan yararlanarak bu tür çok tıklanan sitelerde banner reklamlar hazırlayabilirsiniz.

Video Reklamları
Video Reklamları

Bir video platformu olmasına rağmen YouTube, Google’dan sonra en çok girilen ikinci web sitesidir. Bu da YouTube’u en önemli ikinci arama motoru haline getirir. Aynı zamanda Google’a ait bir platform olan YouTube’da Ads aracılığıyla efektif reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Arama Motoru Reklamları
Arama Motoru Reklamları

Google arama sonucu sayfasının başında ve sonunda Google Ads üzerinden reklam verilen içerikler yer alır. İçeriklerinizin hedef kitlenizle buluşması için standart arama motoru reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Neden Google Ads Kullanmalısınız?

Günümüzde tıklama başına ödeme sistemiyle çalışan tek dijital reklam platformu değildir. Bu doğrultuda Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya platformları da bu yönde destek sağlamaktadır. Ancak itiraf etmek gerekir ki dijital dünya söz konusu olduğunda Google ile rekabet etmek son derece güçtür. Arama motoru pazarının yüzde 90’dan fazlasını domine eden Google dijital pazarlama açısından efektif bir ortam sağlamaktadır.

Ayrıca Google Ads’in diğer tıklama başı ödeme yapan sistemlere kıyasla çok daha geniş bir entegrasyona sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi YouTube’dan mobil uygulamalara ve farklı internet sitelerine kadar Google Ads reklamlarınızın her noktaya ulaşmasını sağlar. Bu anlamda yalnızca Google ve arama sayfasından ibaret olmadığını vurgulamak gerekir. Ancak diğer çoğu tıklama başı ödeme sistemi bunun aksine kendi platformlarıyla sınırlı kalmaktadır.

Google ADS Kampanyası Nasıl Optimize Edilir?

Yukarıda bir Google Ads kampanyasını nasıl başlatabileceğinize dair temel bilgileri adım adım vermeye çalıştık. Ancak Google Ads yönetimi kampanya başlangıcından çok sonrasıyla ilgili bir kavramdır. Dolayısıyla kampanyanın yayınlanması işin bittiği değil aksine yeni başladığı anlamına gelir. Bu doğrultuda bir Google Ads kampanyasının sıkıca takip edilmesi gereken üç temel yönü olduğunu söyleyebiliriz. Gelin şimdi bunlara daha detaylı bir biçimde bakalım:

Eğer verdiğiniz reklamlar ideal müşterilerinizi hedeflemiyorsa kampanyanızın başarılı olma şansı neredeyse sıfırdır. Kampanyanızı başlatırken bulduğunuz anahtar kelimelerin bunun için yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak tam aksine bir anahtar kelimenin stratejileriniz için uygunluğu ancak kampanya sırasında tam olarak anlaşılabilir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizin ortaya çıkardığı sonuçları sürekli takip etmelisiniz.

Bu doğrultuda verimsiz sonuçlara sahip anahtar kelimeleri yeniden düzenleyerek daha efektif bir kampanya yaratabilirsiniz. Anahtar kelimelerin yanı sıra diğer hedefleme kriterleriniz de kampanyanız için belirleyicidir. Yukarıda kampanya saatini, gününü, lokasyonunu ve yayınlanacağı cihazı belirleyebileceğinizden bahsetmiştik. Bu doğrultuda tüm bu kriterlerin optimizasyonu şarttır. Kampanyanızın verimliliği için bu verileri sürekli takip etmelisiniz.

Reklamlarınızın başarısında etkili olan bir diğer temel faktör reklam metninizdir. Reklam metnini yayınlamadan önce ciddi bir metin yazarlığı çalışması yapmalısınız. Ancak bu her zaman yeterli olmayabilir. Dijital reklamcılıkta pek çok unsur ancak deneme yanılmayla analiz edilir. Ayrıca sektörel değişimlerle ilgili güncellemeleri de reklam metninize eklemelisiniz. Bu nedenle kampanya sürecinizde reklam metninin etkisini takip etmeli ve yeni çözümler üretebilmelisiniz.

Potansiyel ziyaretçilerinizin reklamınıza tıkladığında karşılacağı web sayfası da başarınız için önemlidir. Bu anlamda tıklamayı bir satışa dönüştürmek için sayfa performansına ve tasarımına önem vermelisiniz. Ayrıca sayfanın ilgili ürünle tam olarak ilgili olduğundan da emin olmalısınız. Ziyaretçi sayfaya girip aradığını bulamazsa tıklama başına boş yere ödeme yapmış olursunuz. Bu açıdan reklam metni ve anahtar kelimeleriniz sunduğunuz hizmetle uyumlu olmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Bizimle iletişime geçmeden önce bizlere sorulan sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

SEO FD bünyesine başarıya ulaştıracağı projeleri dahil ediyor. Sektör araştırması ve müşteri istekleri doğrultusunda başarı oranı %99'a kadar çıkabiliyor.

SEO Hizmetinde fiyatlar projenin mevcut konumuna ve müşterinin isteğine göre belirlenmektedir. Sabit bir fiyat politikası yoktur.

Yerel SEO, Klasik SEO (Global SEO) ve Uluslararası SEO olmak üzere 3 çeşit SEO hizmeti bulunmaktadır.

Tabi ki SEO hizmeti içerisinde sosyal medya çalışmaları etkili olmaktadır. Google, sosyal medyadan gelen sinyalleri olumlu şekilde karşılamaktadır.

24 Saat içerisinde geri dönülecektir

İletişim Formu