SEO FD
360° Digital Solution

SEO Hizmeti

Fark yaratmanız için kurulduk. SEOFD olarak web sitenizi hak ettiği yerlere getirmek için profesyonel çözümler sunuyoruz.

seo hizmeti

SEO Hizmetinde SEOFD

Web sitenizin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmek istiyorsanız Seo FD olarak sizlere profesyonel çözümler sunuyoruz. Yükseliş garantili SEO hizmeti kapsamında web siteniz için gerekli tüm stratejik dokunuşları yaparak hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz. Ayrıca kısa vadede bile hemen farkını görebileceğiniz çalışmalarımız tamamen organik SEO uygulamaları üzerine kuruludur.

SEO FD olarak organik SEO uygulamalarından vazgeçmeyerek sitenizin daha kalıcı bir biçimde fark edilir olmasına yardımcı oluyoruz. Bu anlamda anahtar kelime araştırmalarından site içi ve site dışı optimizasyona kadar her alanda stratejiler geliştiriyoruz. Alanında uzman ekibimizin desteğiyle web sitenizin arama sonuçlarında daha yüksek sıralamalarda yer almasını sağlayarak markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. Gelin şimdi sunduğumuz hizmetlere daha detaylı bir biçimde yakından bakalım.

SEO Hizmetinde SEOFD
SEO Hizmeti Nedir?

SEO Hizmeti Nedir?

Basit bir tanım yapmak gerekirse SEO Hizmeti, sitenizin arama motorlarına göre optimize edilmesidir. Burada hedef SEO çalışmaları sonucunda web sitenizin arama sonuçlarından daha fazla ziyaretçi trafiği çekmesini sağlamaktır. Böylelikle sitenin bilinirliği artacak ve hedef kitlenizle etkileşime geçmeniz çok daha kolay bir hal alacaktır. Başka bir deyişle SEO hizmetinin web sitenizi arama motoru için cazip hale getirmek olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede Google gibi arama motorları kullanıcı aramalarında sitenizi daha üst sıralarda gösterecektir. Peki bir web sitesini arama motoru için cazip kılmak nasıl mümkündür?

Bir web sitesinin sıralamasını etkileyecek pek çok unsur vardır. Öyle ki Google’ın bilgilendirmeleri takip edildiğinde sıralama sonuçlarına etki eden 200’ü aşkın faktör listelenebilir. Bu nedenle SEO çalışmalarının da oldukça karmaşık yanları vardır. Yine de bu 200’ü aşkın faktörün her birinin aynı etkiyi uyandırdığını düşünmek büyük bir hata olur. Aksine bilinen bazı temel faktörlerden bahsetmek mümkündür. Kullanıcı deneyimini yukarı taşımak için odaklanılması gereken bu faktörler site sıralamanıza da büyük oranda etki eder. Dolayısıyla SEO hizmetleri kapsamında da öncelikle bu noktalara odanlanmanın çok daha verimli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Etkisi Kanıtlanmış İşlemler

Arama Sonuçlarına Etki Eden Faktörler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi arama motorları, arama sonuç sayfasında siteleri listeyebilmek için belli algoritmalardan yararlanır. Bu algoritmalar, az ya da çok etki eden pek çok faktöre odaklanır. Her ne kadar karmaşık bir süreç gibi gözükse de belirli temel noktalar üzerinde iyileştirmeler yaparak site performansınızı geliştirmek mümkündür. Şimdi, sitenizin arama sonuçlarına en çok etki eden temel faktörleri ele alarak nasıl iyileştirmeler yapılabileceğine değineceğiz.

Arama motorları, tüm diğer hizmetler gibi öncelikle kullanıcılarının memnuniyetini esas alır. Bu doğrultuda amaçlarının kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyleyebiliriz. Peki en iyi hizmeti nasıl sunabilirler? Bu noktada arama motorlarının temel işlevini gözden kaçırmamak gerekir. Bir arama motorunun işi kullanıcısına aradığı şeyle ilgili sonuçları göstermektir. Bu nedenle arama motorlarının arama sonuç sayfasında kullanıcının aramasıyla en ilgili siteleri listelemesi gerekir. Dolayısıyla ilk önceliğin yüksek kalite değil alakalı sonuçlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Arama motorları bunu yapabilmek için bir web sitesinin neyle ilgili olduğunu anlamaya çalışacaktır. Tüm arama motorları bu doğrultuda belli algoritmalardan yararlanarak web sitelerini tarar ve dizinine ekler. Burada daha çok konu başlıkları, URL adresleri ve anahtar kelimeler gibi unsurlar etkin rol alır. Arama motorları taramaları sırasında bu unsurlara odaklanan algoritmaları sayesinde içerikleri konularına göre sınıflandırır. Böylelikle kullanıcı aramalarıyla en ilgili sonuçların görüntülenmesi sağlanır.

Dolayısıyla arama sonuç sıralamasında yüksek bir noktada yer almak için en önemli unsurun ilgili içerikler olduğunu söyleyebiliriz. Bu doğrultuda bir içeriğin doğru başlıklar, anahtar kelimeler ve URL adresi aracılığıyla öne çıkmasını sağlamak mümkündür. Seo FD olarak web sitenizde yer alan içerikleri optimize etmek için SEO hizmeti sunuyoruz. Bunun için meta başlıkları düzenliyor, içeriğin URL adresini arama motoru botlarına uygun hale getiriyoruz. Ayrıca içeriği bağlam açısından da ele alarak doğru anahtar kelimelerle bilgi verici içerikler oluşturuyoruz. Böylelikle arama sonuçlarında sitenizi yukarı taşımak üzere ilk ve en etkili adımı atmış oluyoruz.

İlk maddemize ek olarak bahsedilmesi gereken önemli bir nokta da kullanıcı deneyimidir. Arama motorları, yukarıdakine benzer bir biçimde web sitenizi gezinme deneyimi açısından da ele alır. Bu anlamda web sitenizin kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olması son derece önemlidir. Bu noktada site içi tasarım ve linklendirmelerin büyük önem taşıdığını belirtmek gerekir. İlk kez sitenize bakan bir ziyaretçi site içerisinde kolay bir biçimde gezinebilmeli ve aradığı içeriğe kolay bir biçimde ulaşabilmelidir.

Google örneğinden hareket edersek arama motoru kullanıcılarının son derece sabırsız hareket ettiğini bilmelisiniz. Bu anlamda arama sonuçları üzerinden sitenize gelen bir ziyaretçi çoğunlukla 3 saniye gibi kısa bir süre içerisinde sitede kalıp kalmamaya karar verir. Dolayısıyla eğer kullanıcı dostu bir site tasarımına sahip değilseniz ziyaretçilerinizle anlamlı bir etkileşim imkanı bulmanız pek mümkün değildir. Bu noktada sizin için anlamlı etkileşimin değil ziyaretçi trafiğinin önemli olduğunu düşünmek gibi bir yanılgıya kapılabilirsiniz. Ancak arama motorlarının bu türden organik olmayan yükselmelere karşı tedbirli olduğunu belirtmekte fayda var.

Örneğin Google, ideal bir gezinme süresini 2 dakika civarında kabul etmektedir. Dolayısıyla 2 dakikadan daha kısa bir gezinme Google için sitenizin kullanıcılara hitap etmediği anlamına gelir. Bunun sebebi içeriklerinizin aramayla ilgi düzeyinin düşüklüğü olabileceği gibi sitenizin kullanıcı dostu bir tasarımdan uzak olması da olabilir. Ancak bu tür kısa süreli tıklanmaların faydadan çok zarar getirdiğini belirtmek gerekir. Arama motorları ilgili aramalarda kullanılan anahtar kelimelerde sitenizin sıralamasını düşürecektir. Çünkü sitede geçirilen süre kullanıcının sunulan hizmetten memnun kalmadığını göstermektedir.

Web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını etkileyen bir diğer faktör de sitenizin yüklenme hızıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi arama motoru kullanıcıları oldukça sabırsız bir biçimde hareket eder. Bu anlamda geç açılan bir sayfanın önemli bir dezavantaj olduğunu belirtmek gerekir. Kullanıcıların ezici oranda büyük bir çoğunluğu bu tür bir sayfanın açılmasını beklemeyecektir. Nitekim benzer bir durum arama motoru botları için de geçerlidir. Arama motorları web sitelerini taradıkları esnada site performansına dair ölçümler de gerçekleştirir. Bu noktada web sitenizde yer alan sayfaların geç yüklenmesi gibi sorunlar site sıralamanızı oldukça aşağı çeker.

Peki web sitesinin yükleme performansının düşüklüğü neyle ilgilidir? Ciddi sorunları bir kenara bırakırsak sitelerin yükleme hızındaki problemler genellikle içeriklerin boyut olarak optimize edilmemesinden kaynaklanır. Özellikle içerikleri ve sayfaları zenginleştirmek için kullanılan görseller zaman zaman son derece yüksek boyutlara sahip olabilmektedir. Pek çok web site sahibinin bu noktayı gözden kaçırdığını söylemek mümkündür. Ancak kullanıcıların görüntüleme düzenleri göz önüne alarak bu tür görselleri optimize etmek önemlidir.

Son olarak SEO çalışmalarında odaklanılan temel noktalara sayfa içi ve sayfa dışı SEO hizmetlerini örnek gösterebiliriz. Sayfa içi SEO unsurları genel olarak web sitenizin içerisinde yer alan her şeyi kapsar. Buna yukarıda saydığımız ilk üç maddenin yanı sıra kodlama kalitesi gibi çok daha teknik konular da eklenebilir. Başarılı bir SEO çalışmasında bir web sitesinin gerek içerik gerekse de performans anlamında kusursuz bir yapı sunması gerekir. Bu anlamda Seo FD olarak site sıralamanızı yükseltmek için gerekli tüm unsurları ele aldığımızı vurgulamak isteriz.

Sayfa dışı SEO faktörleriyse diğer web sitelerinden ve sosyal medya platformlarından gelen bağlantılar olarak tanımlanabilir. Sayfa dışı SEO faktörlerini etkileyebilmenin son derece zor olduğunu kabul etmek gerekir. Bu noktada kimi SEO kuruluşlarının organik olmayan yöntemler deneyerek sayfalarını öne çıkardıklarını gözlemlemek mümkündür. Ancak bu türden çalışmalar bir çeşit hile olduğu için son derece kısa süreli başarılar getirir. Öyle ki Google ve diğer pek çok arama motoru organik olmayan bu yöntemleri kullandığını fark ettiği sitelere yaptırımlar uygular. Sonuç olarak uzun vadede bakıldığında bu türden SEO çalışmaları bir sitenin sıralamasını kalıcı olarak en gerilere atabilir.

Dolayısıyla sayfa dışı SEO çalışmalarında asıl önemli olanın insanlara hitap eden içerikler paylaşmak geçtiğini unutmamak gerekir. Bu sayede diğer kullanıcılar da sitelerinde ya da sosyal medya profillerinde içeriklerinizi paylaşarak size site dışı bağlantılar sağlayacaktır. Bu tür paylaşımlar, bu bağlantılar üzerinden ziyaretçi trafiği sağladığı önemlidir. Ancak buna ek olarak arama motorları da bu tür paylaşımları sitenizin popüler bir mecra olduğu yönünde bir ipucu şeklinde ele alır.

Neden SEO Hizmeti Almalıyım?

SEOFD olarak SEO için öne çıkan faktörleri tek tek ele almanın yanı sıra holistik SEO çalışmalarına da büyük önem vermekteyiz. Bu anlamda çalışmalarımız, sitenizi bütüncül bir biçimde ele alarak arama sonuç sıralamasında öne çıkmanızı sağlayacak her stratejiyi içermektedir.

Ekibimiz bu doğrultuda sitenizin her detayını titiz bir biçimde inceleyerek analiz eder. Bu analizin akabinde ise uzun vadeli bir SEO hizmeti stratejisi planlayarak harekete geçeriz. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek yükseliş garantili SEO hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sunduğumuz SEO hizmetleri sayesinde sağlayacağınız bazı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Prensibimiz
Prensibimiz

SEO hizmetlerimiz sayesinde kısa, orta ve uzun vadede artan bir ziyaretçi trafiğine sahip olursunuz. Google örneğinden yola çıkarsak, herhangi bir aramanın ilk sırasında yer alan sitelerin yüzde 20’den daha yüksek bir tıklanma oranına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda siteniz için en yukarıyı hedefleyerek benzer tıklanma oranlarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Görünürlük
Görünürlük

Gerek markanızın gerekse de ürün ya da hizmetlerinizin görünürlüğü artar. İstatistikler göstermektedir ki bir kullanıcının bir markayı hatırlaması için daha önce en az 5 defa karşılaşmış olması gerekir. Bu doğrultuda Seo FD, markanızın dijital dünyadaki görünürlüğünü artırarak kalıcı bir noktaya gelmenize yardımcı olur.

Hedef Kitle
Hedef Kitle

Özellikle hedeflediğiniz anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer almak hedef kitlenize ulaşmak açısından büyük önem taşır. Bu sayede web sitenizin çok daha anlamlı etkileşimlere imkan sağlayan bir platform olmasını sağlayabilirsiniz. Seo FD olarak sizler için bu desteği sunmaktayız.

Avantajlar
Avantajlar

Google verilerine bakıldığında kullanıcıların yüzde 90’dan daha fazlası alışveriş işlemlerini ilk sayfada yer alan sitelerden gerçekleştirmektedir. Sonuç olarak arama sonuç sıralamasında ilk sayfada yer almanın güvenilirlik anlamına geldiğini söylemek mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Bizimle iletişime geçmeden önce bizlere sorulan sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

SEO FD bünyesine başarıya ulaştıracağı projeleri dahil ediyor. Sektör araştırması ve müşteri istekleri doğrultusunda başarı oranı %99'a kadar çıkabiliyor.

SEO Hizmetinde fiyatlar projenin mevcut konumuna ve müşterinin isteğine göre belirlenmektedir. Sabit bir fiyat politikası yoktur.

Yerel SEO, Klasik SEO (Global SEO) ve Uluslararası SEO olmak üzere 3 çeşit SEO hizmeti bulunmaktadır.

Tabi ki SEO hizmeti içerisinde sosyal medya çalışmaları etkili olmaktadır. Google, sosyal medyadan gelen sinyalleri olumlu şekilde karşılamaktadır.

24 Saat içerisinde geri dönülecektir

İletişim Formu