En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

En İyi WordPress E-Ticaret Eklentileri

WordPress, internet üzerinden satış işlemleri gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için birçok farklı eklenti sunmuştur. Bu eklentiler sayesinde web sitenizin arayüzünü müşterilere odaklı bir hale getirebilir hem kendi işinizi hem de demografiğinizin işlerini oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Web sitenizde WordPress e-ticaret eklentileri kurmanın avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ürün ve satış takibini kolaylaştırmak
  • Gelecek satışlar için bir yol haritası çıkartmak
  • Ödeme güvenliği sağlamak
  • Özelleştirilmiş bir web sitesine sahip olmak

Özetle, doğru kullanılan WordPress e-ticaret eklentileri sizin web sitenizi çok daha erişilebilir kılar. Site sahibi için site yönetimi ciddi şekilde kolaylaşır ve web master, web sitesi üzerinde çok daha kolay özelleştirmeler yapabilir.  Eğer sizler de bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız, en iyi WordPress e-ticaret eklentileri için doğru yerdesiniz.

WooCommerce Eklentisi

Birçok farklı dili ve para birimini destekleyen WooCommerce, WordPress’in kurucusu olan Automattic tarafından oluşturulmuştur. Açık kaynak bir e-ticaret eklentisi olduğu için bu eklentiye güvenmek kolaydır. Neredeyse bütün ürün türleri için yararlanabileceğiniz bir eklenti olan WooCommerce, aynı zamanda markanızla uyumlu temaları bir araya getirerek sizin web siteniz için en doğru şablonu seçmenizi sağlar.

Üstelik bu eklentide, mağazanızı daha erişilebilir kılmak için almayı düşünebileceğiniz bazı premium özellikler de mevcuttur. Bu özelliklerden bazıları şu şekildedir:

  • Cart Add-ons eklentisi ile satın alımlar teşvik edilebilir.
  • Product Search adından da belli olduğu üzere bir arama motorudur ve müşterilerinizin işini kolaylaştırır.
  • Smart Coupons eklentisi sayesinde müşterileriniz hediye kuponları sayesinde satın alıma teşvik edilir.
  • Social Login özelliği ile müşterileriniz için giriş yapmak kolaylaşır, müşterileriniz sosyal medya hesaplarını kullanarak alışverişe devam edebilirler.

WooCommerce, web sitenizde kurabileceğiniz en iyi WordPress e-ticaret eklentileri arasındaki en popüler seçeneklerden birisidir. Sadece müşterilerin değil, sizin de işinizi kolaylaştırır. Bir e-ticaret web sitesi kuranların göz atması gereken ilk WordPress eklentisi budur, diyebiliriz.

ShopIsle Eklentisi

En sık tercih edilen WordPress e-ticaret eklentileri arasında sayabileceğimiz ShopIsle sayesinde web sitenizi modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. ShopIsle hem basit hem de esnektir. Böylece sitenize oldukça kişiselleştirilmiş bir görüntü vermeniz mümkündür. Üstelik ana sayfada bulunan slider sayesinde ürünlerinizi en iyi şekilde sergilemenizi sağlar.

Ürünleri yakınlaştırmak için imleci ürün görselinin üzerine götürmek, sosyal medya entegrasyonunu kolayca sağlamak, indirim kodlarından hızlıca faydalanmak gibi birçok farklı avantajdan yararlanmak isteyenler için ShopIsle en uygun eklentidir. Kullanıcılara sunduğu birçok özellik göz önüne alındığında, bu eklentinin en iyi WordPress e-ticaret eklentileri arasında olduğu su götürmez bir gerçektir.

Tyche Eklentisi

Ücretsiz bir WooCommerce teması olan Tyche, şık görüntüsü sayesinde kullanıcılar için en sofistike görünümü vermeyi amaçlar. Zarif görüntüsü sayesinde içerisinde bulunan ürünler de lüks görünür, böylece web sitesinin albenisi artar. Her ürün kategorisi için farklı renkte etiketler oluşturmaya olanak sağlayan Tyche eklentisi sayesinde kullanıcılar oldukça basit ve güvenli bir biçimde e-ticaret sitelerini oluşturabilirler.

Ana sayfasında bulunan slider sayesinde öne çıkmasını istediğiniz ürünleri veya kampanyaları seçebilir, web sitenizde müşterinize göstermek istediğiniz her şeyi kolaylıkla gösterebilirsiniz. Özelleştirmeye müsait olan Tyche eklentisini, kendi tarzınıza göre şekillendirebilirsiniz. Ayrıca Tyche sayesinde web sitenizin mobil görüntüsünü oluşturmak da oldukça kolaydır. Zira eklenti, sizi birçok zahmetten kurtaracaktır.

Easy Digital Downloads Eklentisi

Özellikle dijital ürün satıcıları için vazgeçilmez bir eklenti olan Easy Digital Downloads, bu konuda hizmet almak isteyenlere yönelik tasarlanmıştır. Kullanımı oldukça kolay ve anlaşılır bir eklenti olmasıyla öne çıkar. Kullanıcılar, web sitelerine Easy Digital Downloads’a ek olarak yüzlerce farklı eklentiler de indirebilirler. Neredeyse bütün WordPress şablonlarıyla sorunsuz çalışabilen bir eklenti olmasına rağmen kendi şablonları da mevcuttur, böylelikle kullandığınız temanın Easy Digital Downloads için uygun olup olmadığını öğrenme stresine girmezsiniz.

Kolayca en iyi WordPress e-ticaret eklentileri arasında sayabileceğimiz Easy Digital Downloads, ücretsiz bir sürüme de sahiptir. Böylelikle sizin web siteniz için en uygun eklentinin bu olup olmadığını anlamanız ve buna göre hareket etmeniz oldukça kolaylaşır. Bu eklentinin dezavantajı, web sitenizde sadece dijital ürünler satabilmenizdir. Easy Digital Downloads üzerinden dijital olmayan ürünler satacaksanız çok daha farklı işlemler yapmanız gerekebilir.

MemberPress Eklentisi

Web sitenizde sunmak istediğiniz ürünler daha çok abonelik bazlıysa MemberPress yardımınıza yetişecek bir eklenti olabilir. Binlerce entegrasyon seçeneği sunarak WooCommerce ile beraber çalışır, böylece abonelik üzerinden yürütmek istediğiniz web sitenizi kolayca aktif hale getirebilirsiniz. Üstelik MemberPress, çevrim içi kurs satmak isteyen kullanıcıların işini kolaylaştırır. İçerisinde kendiliğinden yer alan Course Builder özelliği sayesinde kurs oluşturmak ve satışa koymak, oldukça basittir.

Bu eklentiyi etkili bir biçimde kullanmak için sadece başlangıç seviyesinde WordPress bilmeniz yeterlidir. MemberPress, ödeme opsiyonu olarak PayPal, Stripe ve Authorize’a yer verir. Ne yazık ki farklı şekilde ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için herhangi bir destek söz konusu değildir. Avantajları, dezavantajlarına oldukça ağır basan bir eklenti olarak MemberPress de sık kullanılan bir e-ticaret eklentisi olarak görülebilir.

Ecwid Eklentisi

Sadece WordPress ile değil, birçok farklı web sitesi ile birlikte çalışan Ecwid eklentisi, e-ticareti kolaylaştırmayı hedefler. WooCommerce ile yarışmakta olan Ecwid, aylık ödeme opsiyonu ile çalışır. Fakat isterseniz bedava planını kullanıp size uygun olup olmadığını görebilirsiniz, böylece eğer hoşunuza giderse aylık aboneliklerine bir göz atıp kendiniz için en doğru planı seçebilirsiniz. Sınırsız planlarında SEO için gerekli araçlar ve 25 GB’a kadar yükseltilebilecek dijital ürün satma olanakları mevcuttur, bu yüzden sınırsız planları ile öne çıkar.

Dilerseniz En İyi AMP Eklentilerini listelediğimiz içeriğimizi de ziyaret edin.

Ecwid, çevrim içi desteği ile kullanıcılarının geri dönütlerini almaya ve sorularına cevap vermeye her zaman açıktır. Böylece yaşadığınız sorunları hızlıca çözer, vaktinizi verimli kullanırsınız. Var olan web sitenizin üzerinde entegre olacak olan Ecwid ile yeni bir site açmanıza gerek kalmaz. En iyi WordPress e-ticaret eklentileri arasında sayabileceğimiz Ecwid sayesinde kendi domain adınızı kullanarak e-ticaret maceranızı başlatabilirsiniz.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *