WordPress Sosyal Medya Eklentileri Nelerdir?

WordPress Sosyal Medya Eklentileri Nelerdir?

WordPress tabanlı internet sitelerine sahip olmak site sahiplerinin işlerini kolaylaştırır ve birçok fayda sağlar. WordPress tabanlı internet sitelerine sahip olan kişiler, sitelerinin trafiğini artırmak için içeriklerinin ziyaretçiler tarafından paylaşılmasını kolaylaştıran WordPress sosyal medya eklentilerini kullanırlar. WordPress için tasarlanan birçok sosyal medya eklentisi bulunur fakat tümüne güvenmek mümkün değildir. Peki WordPress sosyal medya eklentileri nelerdir?  Bunlardan hangileri güvenilirdir? Kullanıcılar en çok bu soruların cevaplarını merak ediyor.

Easy Social Share Buttons For WordPress

Easy Social Share Buttons For WordPress, klasik stile sahip olan sosyal medya eklentilerinden bir tanesidir. Web sitesini ziyaret edenlerin 20 farklı eklenti paylaşımı yapabilmesini sağlar ve böylece sitenin içerikleri geniş çapta yayılarak yüksek etkileşim sağlanır. Bu eklentinin paylaşım yapabildiği bazı sosyal medya platformları şu şekildedir:

  • Behance
  • Delicious
  • Envato

Bu WordPress sosyal medya eklentisi sayesinde butonların sayfada 11 farklı noktada kullanılmasına olanak sağlanır. Bununla birlikte içeriklerin; altında, üstünde, yanında kullanılabilecek butonlar, ayrıca açılır pencere olarak da açılabiliyor. Sayfaların farklı ortamlarda paylaşılabilmesi için yazdır ve e posta gibi butonlar mevcuttur. Bunun sayesinde, kişiler sayfaları yazdırabilir veya site içeriğini e posta yoluyla bir başkasıyla paylaşabilirler.

Bu eklentinin kullanımı çok basittir ve web sitesi tasarlanırken zaman kazanılması konusunda da fayda sağlayabilir. Bunun dışında mobil ve responsive temalara uyum sağlayıp mobil cihazlarda paylaşılabilmesi için imkân tanır.

Social Share & Locker Pro

Bu eklenti, WordPress tabanlı web sitelerinin etkileşimlerinin artmasını sağlayan özellikler içerir. Kişilerin, web sitesindeki içeriklere erişmeden önce paylaşımda bulunmalarını gerektirir. Bunun sayesinde siteyi görüntülemek isteyenlerin sitedeki herhangi bir içeriğe erişebilmeleri için öncelikle o içeriği paylaşmaları kaçınılmaz olur.

Social Share & Locker Pro, en popüler WordPress sosyal medya eklentileri nelerdir? denildiğinde akla gelen ilk eklentilerdendir. 13 farklı sosyal medya uygulamasına direkt olarak bağlanabilir. Yönetici panelinin kullanımı sırasında öne çıkar ve paylaşım butonuyla, uygulama sayfanın 9 farklı noktasına yerleştirilebilir. Aynı zamanda paylaşım düğmesine ait olan mesajlar kişiselleştirilebilir ve içeriğin herhangi yerine yerleştirilebilir.

Bu WordPress eklentisi ayrıca içeriklerin ortalarına veya görüntülerine buton ekleme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle birlikte diğer eklentilerden farklı bir konumdadır. Bununla birlikte açılır pencere kullanılmasına da izin verir. İçerik kilitleme özelliği ile birlikte paylaşım seçenekleri esnasında büyük bir ekran alanına sahiptir ve takipçilere ihtiyaç duydukları kadar sosyal medya seçeneği sağlar.

Digg Digg

Web siteleri için seçilebilecek sosyal medya eklentilerinden bir diğeri de Digg Digg’dir. Bu eklenti, popülaritesi en yüksek sosyal medya uygulamalarıyla ve bu uygulamalara göre daha az kullanılan uygulamalarla paylaşım yapabilir. Bu uygulamalar şu şekildedir:

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Topsy
  • Stumble On
  • Yahoo Buzz

Bununla birlikte eklentinin kullanımı oldukça basittir. İşlevsel yönetici paneliyle birlikte site sahiplerine büyük kolaylık sağlar.

Digg Digg, web sitelerine canlılık katabilmek için paylaşım butonu ve özelleştirme gibi seçenekler sunar. Gerektiğinde yazıların üstüne ya da altına yerleştirilebilecek butonlar da sayfada hareket ettirilebilmektedir. Bu butonlar aktif bir rol oynarlar ve sayfadaki kayma hareketlerini takip edebilirler. Bu şekilde sayfadaki ziyaretçiler, içeriklerin hepsini okumak ya da sayfanın en sonuna gitmek zorunda kalmazlar direkt olarak içeriği paylaşabilirler.

Digg Digg eklentisi, kişilerin yazdır ve e posta gibi butonlara kolayca erişebilmeleri için imkân sağlar. Bunun sayesinde, ziyaretçiler sitedeki içerikleri rahat bir şekilde yazdırabilir ve sayfayı e posta yoluyla istedikleri gibi paylaşabilirler. Eklenti, her bir paylaşım seçeneği için farklı bir sayaç açar. Bununla birlikte içeriklerin hangi sosyal medya alanında ne kadar paylaşıldıklarını takip etmesi oldukça basit duruma gelir.

Digg Digg, mobil cihazlarda da görüntüleme açısından son derece işlevseldir. İstenilen sosyal medya mecrasının tercih edilmesine imkân sağlar. Bu sayede içerikler paylaşılması istenilen sosyal medya mecralarında ön plana çıkarılabilir ve web sitesinin trafiği kontrol altında tutulabilir. Aynı zamanda bu eklentinin tasarımı web sitesinin hızına olumsuz bir etkide bulunmaz. Bu sayede kullanıcılar tarafından beğeni toplar.

Floating Social Bar

Floating Social Bar eklentisi, web sitelerdeki hızı korurken içeriklerin tüm dünya ile çabuk ve basit bir şekilde paylaşılmasını sağlamak isteyen kişiler için tasarlanan bir eklentidir. Siteye eklendiği zaman herhangi bir komut dosyası kurulumu gerçekleşmez ve paylaşım butonu anlamında sadece normal boyutu olan fotoğraflar görüntülenebilir. Paylaş düğmesine basıldığında komut dosyası kurulum süreci başlar.

Floating Social Bar, script yüklemeyi paylaşma komutundan sonraya bırakıp sistemin hızının en üst seviyede tutulmasına yardımcı olur. Sunucuda fazladan yüke sebep olmaz, bunun sayesinde sitenin hızını korur ve ihtiyaç duyulduğu anda script yükleme işleminin büyük bir hızla gerçekleştirilmesini sağlar. Böylelikle hem web sitesinin hem de ziyaretçilerin paylaşımlarının hızı korunur.

Bu WordPress sosyal medya eklentisi, kullanışlı ara yüzüyle birlikte web sitelerinde, sosyal medyaya yönelik paylaşım butonları eklenmesine ve siteden istenilen sosyal medyaya yönelik butonların kaldırılmasına imkân sağlar. Aynı zamanda, eklentinin paylaş düğmesi de gerektiği zaman gönderi, sayfa ya da medya içeriklerinin altına yerleştirilebilir. Bu sayede dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Floating Social Bar, sayfadaki görüntülenmelerin artmasına yardımcı olur.

Mashshare

Mashshare eklentisi, popülaritesi en fazla olan sosyal medya eklentilerinden bir tanesidir. Mashable.com tarafından tasarlanmıştır ve görsel efektleri önemseyen WordPress kullanıcılarının çok sevdiği bir eklentidir. Oldukça pratik bir şekilde kullanılabilir, özellikle mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabildiği için diğer uygulamalara göre fark yaratır. Mashshare sayesinde web sitelerini, cep telefonu ya da tabletler ile ziyaret eden kişiler, içerikleri kolay bir şekilde paylaşabilirler.

Bu eklenti, içeriklerin toplamda kaç kişi tarafından paylaşıldığına dair istatistikler tutar. Mashshare, web sitelerine güzel bir şekilde uyum sağlayabilme adına butonların boyutlarını kişilerin istedikleri gibi ayarlayabilmelerine imkân tanır. İçeriklerin kişiler tarafından Reddit ve LinkedIN gibi alternatif sosyal medya mecralarında da çabuk ve basit bir şekilde paylaşılmasını sağlar. Aynı zamanda kişilerin butondaki mesajı özelleştirmelerine olanak tanır.

Mashshare, dünya üzerinde popülaritesi en yüksek sosyal medya eklentilerinden bir diğeridir. Ayrıca web sitelerine ziyaretçileri abone yapabilmek için kullanılabilecek bir form alanı içermektedir. Bunun sayesinde sitedeki içerikleri beğenen aboneler bu siteleri daha rahat bir şekilde takip edebilir ve yeni paylaşımlardan haberdar olabilirler. Mashshare, gereken sosyal medya butonlarını Add-On üzerinden ekleyip ziyaretçi trafiğinin artırılmasına olanak sağlayabilir. WordPress sosyal medya eklentilerini sıralamış olduğumuz içeriğimiz bu şekildeydi.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *