Sitem Kaçıncı Sırada

Sitem Kaçıncı Sırada

Sitem Kaçıncı Sırada, Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın nezdinde hangi sırada olduğunuz sitenizin sıralamasını ifade etmektedir. Sitenizi yükseltmek adına rakiplerinizi daima takip edebilmeli, Google güncellemelerine hakim olabilmeli ve kendi sitenizin sırasını öğrenmelisiniz.

Sitem Kaçıncı Sırada

Google’a ilgili anahtar kelimeleri teker teker yazarak sıralamanızı programa ihtiyaç duymadan öğrenebilirsiniz. Fakat gerçekleştireceğiniz bu manuel yöntem yorucu ve zahmetlidir. Buna ek olarak SERP’ler dinamik bir yapıya sahip olduğundan, sitenizin konumu hakkında ancak yüzeysel bir bilgi edinebilirsiniz. Daha net bilgi alabileceğiniz efektif bir sıra bulma aracı kullanarak site sıralamanızı öğrenebilirsiniz.

Site Sıralaması Nasıl Bulunur?

Site sıralaması bulmak için kullanılabilecek en iyi yöntem sıra bulucu SEO araçlarından yararlanmak olacaktır. Sitemizin üst kısmında yer alan SEO Araçları sekmesinde tıklayarak Sıra Bulucu aracını kullanabilirsiniz. Sıra Bulucu aracı sayesinde anahtar kelimelere endeksli bir şekilde sitenizin organik sıralamasının takibini yapabilirsiniz. Alan adı, arama yapmak istediğiniz anahtar kelimeleri ve aramak istediğiniz pozisyonu sınırlandırarak sitenizin sıralamasını ücretsiz ve sınırsız bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sitemizde yer alan Sıra Bulucu aracına ek olarak Google Search Console’dan da yararlanabilirsiniz. Google’un ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerden biri olan Search Console’da sitenizin organik trafiğinizi takip edebilmenizin yanı sıra, yapacağınız iyileştirme çalışmaları için çok değerli verilere erişim sağlayabilirsiniz.

Google Sıra Bulucu

SEO FD’nin oluşturmuş olduğu Google Sıra Bulucu aracımızı kullanabilirsiniz.

Site Sırasını Yükseltmek için Neler Yapılmalıdır?

Web siteniz SERP’lerde hedeflediğiniz sıralarda değil ise, yapmanız gereken ilk hamle hiç kuşkusuz anahtar kelime araştırması yapmak olacaktır. Bunun ardından sitenizin güçlü ve zayıf yönlerini keşfederek, strateji üretmelisiniz. Bu noktada bir SEO uzmanından destek almanızın büyük yararı dokuncaktır. Kendi çapınızda gerçekleştirebileceğiniz diğer hamleler şunlardır:

  • Facebook, Instagram, LinkedIn gibi geniş kullanıcı barındıran sosyal medya platformlarının bağlantısını ana sayfanıza ekleyin. Bu noktada mevcut temanızı güncellemeniz gerekebilir.
  • Otorite sahibi web siteleri üzerinden backlink kovalayın. Bunun için sitelere konuk blogger olabilir, kaliteli içerik paylaşımında bulunabilirsiniz.
  • Web sitenize yönlendirilen bağlantıları analiz ederek, organik olmayanları tespit edebilirsiniz. İlgili web siteleri ile kontak kurup, bağlantılarını kaldırmasını isteyebilirsiniz.
  • Sitenizin içerisinde yer alan içerikleri baştan sona güncelleyiniz. İçerikleri özgün, ilgi çekici ve SEO’ya uyumlu hale getirmeniz durumunda SERP’lerde anlamlı yükselişler elde edebilirsiniz.

Sitenizin genel performansı iyi ve sisteminizde herhangi bir güvenlik açığı bulunmuyorsa, yükselememe nedeniniz doğrudan site trafiği ile ilgilidir. Site trafiğinizi arttırmak adına anahtar kelime stratejilerine önem vermelisiniz. Anahtar kelimelerin SERP içerisindeki konumuna hakim olmanız gelecekte yapacağınız pazarlama stratejileri için ön çalışma niteliği taşır. Anahtar kelimelerin mevcut durumunu öğrenerek sektör içerisinde kullanıcı yönelimlerini gözlemleyebilirsiniz.

Sitem Kaçıncı Sırada? Nasıl Bulunur başlıklı yazımızda belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden sitenizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenebileceğiniz SEO FD Sıra Bulucu aracından söz ettik. Buna ek olarak SERP’lerde sıralamanızı nasıl yükseltebileceğinizle alakalı iyileştirme stratejilerinden kısaca bahsettik. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz SEO FD ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *