Seo Uyumlu İçerik Üretmek

Seo Uyumlu İçerik Üretmek

Seo Uyumlu İçerik Üretmek, Google ve diğer arama motorlarının ziyaretçilerine en doğru sonuçları verebilmek adına Seo’ya en uyumlu, kullanıcı deneyimli web sitelerini getirmeyi amaç edinmektedirler. Dolayısıyla bir web sitesine gireceğiniz içerik muhakkak Seo uyumlu olarak üretilmeli, kullanıcı deneyimi arasında çok ince bir denge kurulmalıdır.

İçeriklerinizi üretirken önceliğiniz ziyaretçiye başlığınız ile alakalı en doğru bilgiyi vermeye odaklanın. Daha sonra ise Google taraflı kuralları uygulayın. Başlığınız, açıklamanız son derece ilgi çekici ve benzersiz olmalıdır. İçerik sitenin kalbi gibidir, Seo’da altın kural olarak bilinir. Şimdi gelin Seo uyumlu içerik üretmek için Google ve kullanıcı taraflı neler yapmalısınız öğrenenelim.

1 – Google Taraflı Yapmanız Gerekenler

  • Anahtar kelimenizi ilk satırda ve son satırda geçirin
  • Resimlerinizi boyutlandırın, .png uzantılı yükleyin ve resimlerinizi isimlendirin
  • H1 bir sayfada bir tane olmalıdır, H2, H3 etiketlerini sırasıyla kullanın
  • Birbiri ile alakalı içeriklerinizde, iç linkleme olayına özen gösterin
  • Videolar vb. ilgi çekici materyaller ile kullanıcı oturum sürenizi yükseltin.
  • Her paragrafta, her fırsatta anahtar kelimenizi geçirmeyin.

2 – Kullanıcı için Yapmanız Gerekenler

  • Google için Değil, Ziyaretçiler için Yazın 

Bazı web site sahipleri seo uyumlu içerik üreteceğim diye, içeriği anlamsız bilgilerle doldurabiliyor. Bu Google taraflı kısa süreliğine hoş görünebilir. Daha sonra Google’da yaşanacak güncellemeler ve kullanıcı deneyiminden sonra hüsrana uğrayacak siz olursunuz. Dolayısıyla içerikleriniz, kullanıcılara istediğini vermeli, etkileşimi arttırmalısınız. En önemlisi netliğe ve içeriklerinizin okunabilir olduğuna dikkat edin.

  • İçeriklerinizi Güncellemeyi Unutmayın 

Çoğu web sitesi sahibi girilen içeriklere bir daha geri uğramıyor. Örneğin 2019 yılında işe yarayan ama 2020 yılında içeriğin içeriği değişen bilgileri muhakkak güncellemeniz gerekmektedir. Ziyaretçilerin eski bilgileri okuması ve fark etmesi sonucu sitenizde kalma süresini aşağı çekecektir. Ayrıca Google güncellenen içerikleri bir hayli o kadar seviyor.

  • Ziyaretçinin Sorularına Cevap Verin

Ziyaretçilerin içeriğinizi okuduktan sonra, olası sorularına cevap verebilmeniz ve oturum sürenizi yükseltmeniz gerekmektedir. Kısacası ziyaretçiyi ne kadar süre sitenizde tutabilirseniz o kadar sizin yararınıza olacaktır. Aşağıdaki görselde Google amcaya Seo uyumlu içerik üretmek yazdığım zaman en altta çıkan benzer sorular ile, içeriğinize renk katabilirsiniz.

  • Özgün Olun

Dönüp dolaşıp yine buraya çıkıyoruz. Çünkü Seo aslında başlı başına özgün olmaktadır. Diğerlerinden farklı olarak zirveye yaklaşmaktadır. Sizde Seo uyumlu içeriklerinizi oluştururken özgün olmaya dikkat edin. Gerçekten işinizi emek göstererek yaptığınız taktirde, Google sizleri ödüllendirmeye başlayacaktır.

All in Seo Pack Kullanımı ve ayarları nasıl yapılır bilmiyor musunuz? sizin için hazırladığımız harika bir içerik var !

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *