Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye Nedir?

Küreselleşmenin dijital ortamları bu denli yaygınlaştırması dijital ortamlardan elde edilen verimi arttırmıştır. Günümüzün ve geleceğin en önemli platformları arasında yerini alan dijital ortamlar bünyesinde birçok sektörü de kapsamaktadır. Bu sektörlerde bir meslek sahibi olan insanlar dijital ortamlara giriş yapmaktadır. Bahsi geçen sektörlerden en önemlisi hiç şüphesiz dijital pazarlama alanıdır. Dijital pazarlama üzerine çalışanlar ya da çalışacak olanların merak ettiği sorulardan biri “Google dijital atölye nedir?” sorusu olmuştur.

Google dijital atölye, dijital pazarlama sistemleri üzerinden sektörlerin iletişim halinde olduğu, verilen hizmetler doğrultusunda marka ve ürünlerin hem tanıtıldığı hem de satışının yapıldığı mecraya verilen isimdir. Google dijital atölye bu sektöre giriş yapmak isteyen ve eğitim almak isteyen kişilere avantajlar ve fırsatlar sunan bir hizmet türüdür. Dijital yeteneklerin ve kabiliyetlerin web siteleri üzerinden hizmet sunmak bağlamında hizmet vermektedir.

Google Dijital Atölye Ne İş Yarar?

Teknolojinin gelişmesi ile dijital ortamlardan yapılan işler ve hizmetlerin arttığı görülmektedir. Pek çok kullanıcı internet web sitelerini kullanarak kendi tanıtım ve atölyelerini oluşturmaktadır. Bir iş gücü haline gelen bu dijital atölyeler kullanıcılarının ilgisini çekmektedir. Farklı avantajlara ve fırsatlara olanak sağlayan bu ortamlar hiç durmadan yenilenmekte ve gelişmektedir.

Dijital pazarlama hizmetlerinin olanakları oldukça geniştir. Kurum ve kuruluşlar bu dijital pazarlama hizmeti veren kişilere sistematik ve düzenli olarak tanıtım hizmetleri alırlar. Bu şekilde etkin bir pazarlama ağı oluşturulmuş olur. Bu olanakların en önemlilerinden biri olarak değerlendirilebilen Google dijital atölye, dijital platform üzerinden ücretsiz pazarlama eğitimi ve sertifikasyon çalışmaları yapmaktadır.

Ticari işletmelerdeki tanıtım ve reklam çalışmaları var olan bilgiler ve veriler üzerinde yapılmaktadır. Kişiler ya da firmalar kendi tanıtımlarını ve satışlarını dijital ortamlar üzerinden yapmaktadır. Dijital pazarlama eğitimi ve sertifikası veren Google dijital atölye hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitim programlarını bünyesinde barındırır. Aynı zamanda bu eğitimler ücretsizdir.

Sıfırdan dijital bilgileri elde etmek isteyen kullanıcıların yanı sıra hali hazırda dijital bilgisi olan ve tazelemek ve geliştirmek isteyenler de Google dijital atölyeden faydalanabilir. Dijital pazarlama konusunda bir kariyer planlayan ya da kariyerini ileriye taşımak isteyenler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Google bu eğitim programlarını Türkiye’nin önde gelen resmî kurumları ile vermektedir. İş birliği yaparak eğitimler ve kurslar planlanır ve gerçekleştirilir.

Dijital Atölye Ne Zaman Kuruldu?

Google dijital atölye 2015 yılında kurulmuştur. Bu kurulumun amacı insanların iş hayatlarında istikrar sağmaları ve kariyerlerini ilerletmeleri bağlamında kendilerini yenilemek ve geliştirmektir. Bu sistem, Avrupa’da geliştirilmiştir ve faydalı nitelikleri kullanıcılarına vermek amacıyla kurulmuştur. Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru olma unvanına sahiptir. 2021 yılı itibariyle Google dijital atölye 1 milyon kullanıcısına dijital dünyada kendilerini gösterecek, geliştirecek ve yenileyecek kariyer imkanları sunmaktadır. Eğitim ve öğretim kursları düzenleyerek sonrasında sertifikasyon programları vermektedir.

Son derece kurumsal ve profesyonel olarak sunulan bu dijital atölye hizmeti sertifikasyon programı konusunda kullanıcılarına çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Eğitim sonunda alınan belgeler sonucunda kişi kendini iyi hisseder ve işinde uzmanlaşmak bakımından konsantre olabilir. Dijital sertifika programı benzersiz bir kod ve URL adresine sahip olan bir sistem tarafından teyit edilir. Aynı zamanda kişilere profesyonel bir şekilde tasarlanan bir özgeçmiş oluşturulur. Bu sertifika sayesinde kendi iş alanınızı ve imkanınızı oluşturabilirsiniz.

Dijital Atölyenin Amacı Nedir?

İnternetin çeşitli avantajlarından ve fırsatlarından yararlanmak isteyen kullanıcılara ö ayak olan Google dijital atölye sayesinde insanlar bilişim teknolojileri konusunda kendilerini geliştirebilir. Dijital atölyenin amaçları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hem bilgi hem de özgüvenin artması neticesinde bir amaç doğrultusunda emin adımlar atılmış olur.
  • Hem bireylerin hem de kurumların ve işletmelerin büyümelerine ve gelişmelerine katkı sağlar. Google hizmetleri bünyesinde yapılan çalışmalar ve hizmetler kullanıcılarına olumlu imkanlar sağlar.
  • Hem teknolojik büyümeyi hem de kişi ve işletme bazlı büyümeyi amaçlayan Google dijital atölye ücretsiz kurs eğitimleri vermektedir. Bu sayede kişilerin ve firmaların kendi hizmet alanları bağlamında bir pazarlama ağı edinmelerini amaçlar.
  • Kendi iş imkanları kuran ve hatta bu imkânları genişleten kişiler kolaylıkla network edinebilir.
  • Ekonomik bir büyüme imkânı amaçlayan Google dijital hizmet atölyeleri kullanıcılarına tüm olanaklı sunar.

Google dijital atölye hizmetinin amaç ve gayeleri arasından teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oluşan yenilik ve gelişmeleri kişilere ve firmalara sunmaktadır. İşletmelerin faydalanmasını amaçlayan bu sistem ücretsiz verilen eğitimlerden meydana gelir. Hem kişilerin kendilerini hem de işletmelerini geliştirmelerini amaçlar. Verilen dersler yararlı bilgiler ile pekiştirilerek sunulur.

Google Atölyede Hangi Dersler İşlenir?

Google dijital atölye hizmeti kapsamında amaç ve gayeler için tüm imkanlar seferber edilir. Atölyelerde ders verilecek eğitimlerin içerdiği tüm dersler tam anlamıyla işlenir. Dersler dışına çıkılmaz ve kişilerin teknolojiyi öğrenmeleri ve onları bu yönde geliştirmek amaçlanır. Tamamen çevrimiçi olarak işlenen derslerin Google dijital atölye kapsamında dersler online içeriklere uygun olarak verilmesi planlanır.

Eğitimin konusu dışına çıkılmamaya özen gösterilir. Modüler dersler şeklinde işlenen bu dersler yaklaşık 1 saat gibi bir sürede çevrimiçi olarak tamamlanır. Düzenli ve sistematik bir şekilde derslerini dinleyen ve aktif bir şekilde derslerini tamamlayan öğrenciler bir sınava tabi tutulur. Derslerde işlenen konular bütününden bir sınava giren kursiyerler, sınavı geçerlerse dijital atölye sertifikası ile ödüllendirilir.

Eğitim süresinde verilen tüm dersler video seklinde sunulur ve kalıcı bir etki bırakması amacıyla videolar sistem üzerinden indirilebilir. Bu sayede derslerin kursiyerler üzerinde kalıcı bir etki yakalaması sağlanır. Derslere yeniden erişim konusunda hiçbir sıkıntı ve kısıtlama ile karşılaşmayan kursiyerler dersleri yeniden dinleyebilir ve erişebilir.

Single Page Application (SPA) Nedir? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Dijital Atölyeye Nasıl Katılım Sağlanır?

Google dijital atölye derslerine katılmak ve sizlere sunulan hizmetlerden faydalanmak için bir Google hesabınız olması yeterlidir. Kendi kişisel kimliğiniz ile doğrulanmış bir Google hesap ile oturum açtıktan sonra sayfa sizleri gerekli olan adımlar konusunda yönlendirecektir. Sistem tarafından yönlendirilen kullanıcılar gerekli olan adımları tamamladıktan sonra derslere erişim sağlayabilir. Kendiniz için en uygun eğitimi ve programı seçtikten sonra derslere olan katılımınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *