Envato Elements Nedir? Ne İşe Yarar?

Envato Elements Nedir? Ne İşe Yarar?

2016 yılında kullanıma sunulan Envato Elements, her kullanıcının gözdesi haline gelmiştir. Kendini tasarım kitaplığı olarak tanımlayan platform, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan başarılı tasarımcıların imzasını taşıyan şablonlar sunmaktadır.

Envato Elements, milyonlarca ses, yazı tipi, video ve fotoğraf gibi akla gelecek bütün tasarım ürünlerini barındırmaktadır. Milyonlarca stok şablonun bazılarını ücretsiz kullanabilirsiniz ancak çoğu tasarım için abone olmanız gerekir.

Aylık veya yıllık abone olarak Envato Elements’in sunduğu şablonları kullanabilirsiniz. Üye olmak için, grafik tasarımcı, web geliştirici veya sosyal medya yöneticisi olabilirsiniz. Ancak içerisinde barındırdığı tasarımlar sayesinde platformu hobi olarak da kullanabilirsiniz.

Envato Elements’e üye olmak için birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi her hafta yeni özellikler ve tasarımların gelmesidir. Sürekli güncel kalması tasarımcılar için çok önemlidir.  Milyonlarca tasarım ve şablon için ayda 16,50 dolara üye olarak platformun tasarımlarından faydalanabilirsiniz.

Envato Elements Nedir?

Envato Elements, yetenekli tasarımcıların sunduğu tasarım projelerinin yer aldığı bir platformudur. Burada harika tasarımlar sunulmaktadır. Tasarım örneklerinden bazılarını sıralayacak olursak;

 • Görüntü arşivleri,
 • Video şablonları,
 • Müzikler,
 • Ses efektleri,
 • Grafik şablonları,
 • Sunum şablonları,
 • Fotoğraflar,
 • Yazı tipileri,
 • Web şablonu ve daha pek çok tasarım örneğine Envato Elements’ten ulaşabilirsiniz.

Sürekli yenilenmesi ve milyonlarca seçeneği olması sebebiyle bu tasarımlar kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Tasarımlara göz atmak için Envato Elements’i ziyaret edebilirsiniz.

Envato Elements Nasıl Kullanılır?

Envato Elements platformunda yer alan tasarım şablonlarını kullanmak çok kolaydır. Herhangi bir tasarımı kullanmak için ilk olarak kendinize bir hesap oluşturmalısınız. Platformun ücretli abonelik hizmetini kullanmak isterseniz üye olabilirsiniz. Kaydolarak platformdaki tüm ürünlere erişebilir, dilediğiniz ürünü cihazınıza indirebilir ve indirme limiti olmadan, tasarımları kullanabilirsiniz.

Envato Elements ana sayfasında, stok videolar, video şablonları, müzik, ses efektleri, grafik şablonları, sunum şablonları, yazı tipleri ve daha fazlası gibi temel kategori başlıklarını görüntüler. Aradığınız tasarımı bulmak için bu kategori başlıklarını kullanabilirsiniz. Ana sayfada yer alan temel tasarımlar ihtiyacınızı karşılamıyorsa, daha ayrıntılı tema başlıklarına gitmek için diğer kategorilere giden bağlantıları kullanabilirsiniz. Veya istediğiniz tasarım şablonunu platformun arama çubuğundaki anahtar kelimeleri kullanarak arayabilirsiniz.

Envato Elements’i Ne için Kullanabilirsiniz?

Envato Elements zengin içeriği ile her sektöre hitap etmektedir. Bu yüzden tasarımları her şey için kullanabilirsiniz demek yanlış olmaz. Milyonlarca tasarımları en basit sosyal medyalarda bile kullanabilirsiniz. Kişisel hesap veya işletme hesabına göre uyarlayıp kendi zevkinize göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Yazı tipleri ve sunum şablonları gibi her alanda kullanılacak tasarımlar gibi ihtiyaç duyulan tüm dijital ürünleri Envato Elements’te sunulmaktadır. Bununla birlikte binlerce grafik şablonu içerdiği için kullanıcıların bu şablonlarla yapabilecekleri sadece hayal güçleriyle sınırlıdır. Platform aracılığıyla gelen tüm stok şablonları özelleştirebilir, tasarımlar geliştirebilir ve benzersiz kreasyonlara dönüştürebilirsiniz.

Envato Elements’in sunduğu tasarım şablonlarının kategorilerinden bahsedelim:

Sınırsız İndirme

Bazı görüntü kaynakları, yasal olarak elde edilmiş içeriğe erişim kısıtlaması getirebilir. Bu gibi durumlarda istediğiniz görsellere erişmekte sorun yaşayabilirsiniz. Envato Elements’de abonelerin indirme sınırı yoktur. Envato’nun geniş ürün seçeneği, en sevdiğiniz varlıklara istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde erişmenizi sağlar.

Yazı Tipi

Bir kullanıcının tasarım projesi veya işi için mükemmel yazı tipini bulmak, projeyi çok maliyetli hale getirmeye sebep olabilir. Tasarım sürecinizi büyük ölçüde basitleştirerek, projenizdeki yazı tiplerini hiçbir ek ücret ödemeden indirebilir ve test edebilirsiniz.

Fotoğraflar

Envato Elements’in geniş stok fotoğraf koleksiyonunu etikete, yönlendirmeye, arka plana veya fotoğrafın baskın rengine göre arayın. Müşterileriniz, herkesin kullandığı güncelliğini yitirmiş ücretsiz stok fotoğrafları dışındaki seçeneklere erişime sahip olmaktan memnun kalacaklardır.

Stok Video

İşiniz videolar ise birçok içeriğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ayrıca her şeyin video taslağı bulundurmak mümkün değildir ve her zaman video çekmek için vaktiniz olmayabilir. Envato Elements video projeniz için ihtiyacınız olan her şeyi sunmaktadır. Yalnızca binlerce stok video bulmakla kalmaz, aynı zamanda animasyonlu grafikler, gösteri paketleri, logo tanıtımları, başlıklar ve daha fazlasını da bulabilirsiniz.

Ses Parçaları

İster video çekiyor, ister podcast kaydediyor veya uygulama tasarlıyor olun, yüksek kaliteli sese erişmeniz gerekir. Envato Elements, müzik parçaları, logolar ve kimliklerden 170.000’in üzerinde ses efektinden oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir. Isırık sesine mi ihtiyacınız var? Bardak kırılma sesine mi? Neye ihtiyacınız varsa, Envato Elements’te bulabilirsiniz.

WordPress Temaları Ve Eklentileri

Envato Elements, birçok WordPress teması içermektedir. En iyi tema ve eklenti koleksiyonlarına ev sahipliği yapan, pahalı sitelerde yer alan bütün ürünlere Envato Elements’ten uygun abonelik ücreti ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca açılış sayfaları ve e-postalar gibi ayrı şablonlar da bulunmaktadır.

Grafik Şablonu

Envato Elements ürünlerinin içinde özetlemesi zor olan pek çok farklı kategoriyle güzel tasarlanmış grafikler yer alır.

 • 000’den fazla grafik
 • Logolar, ürün maketleri ve baskı şablonları dahil 65.000’den fazla grafik şablonu
 • 000’den fazla 3B nesne
 • Photoshop eylemleri, fırçalar, katman stilleri ve daha fazlasını içeren 2.000’den fazla eklenti

Ayrıca binlerce arka plan, doku, simge, desen ve daha bulunmaktadır.

Sunum Şablonu

Sunumlar her zaman bireylerin en çok heyecanlandığı ve çekindiği projelerdir. Ancak iyi bir sunum şablonu, ayağa kalkıp konuşurken biraz daha özgüvenli hissetmenize yardımcı olabilir. Kullandığınız bilgisayar işletim sistemine göre PowerPoint, Keynote, Google Slaytlar uygulamalarını kullanıyor olabilirsiniz. Ancak ister eğlenceli ve yaratıcı bir sunum hazırlamak istiyor olun ister ciddi ve kurumsal bir şey arıyor olun, Envato Elements sunumunuzu hayranlıkla izletecek şablonlar barındırmaktadır.

Koleksiyon

Envato Elements ile Pinterest panosu oluşturabilirsiniz. Tam olarak Pinterest gibi uygulamalarda yaptığınız gibi, Envato Elements’te aynı şeyi yaparak favori öğelerinizi kendi koleksiyonlarınızda eklemenizi sağlar. Koleksiyonlarınızı dilediğiniz gibi düzenleme şansı da bulunmaktadır.

Koleksiyonunuzu gizli tutabilir veya dünyayla paylaşabilirsiniz. İçeriklerinizi başka kullanıcılarla paylaşmak tamamen tercihinize kalmıştır. Ayrıca koleksiyonlarda kategori sınırlaması bulunmamaktadır.

Şablon Seti

Envato Elements’in bir başka kullanımı da WordPress sitesi için bir şablon kitine ücretsiz erişimdir. Şablon seti nasıl çalışır merak edilmektedir. Bunun için ücretsiz Envato Elements WordPress eklentisini indirmeniz, sayfa şablonlarımıza göz atmanız ve ücretsiz varlıkları web sitenize aktarmanız yeterlidir. Şablon seti, Elementor ve Beaver Builder gibi popüler WordPress sayfa oluşturucularıyla mükemmel çalışacak şekilde uyarlanmıştır. Bu şekilde etkileyici ve profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak çok kolay, hızlı ve kolaydır.

WooCommerce Nedir? Özellikleri Nelerdir? başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Ticari Lisans

Görüntüleri ticari amaçlarla kullanmayı planlıyor olabilirsiniz. Örneğin, web siteleri, sosyal medya ve promosyon malzemelerinde sorun olmayacak şekilde görsel kullanılmak istenir. Bu görüntülerin uygun şekilde lisanslanmasını ve uygun atıfların kullanılmasını sağlanmalıdır.

Envato Elements’ten indirilen grafik içerik için aboneliğiniz bir ticari lisans içerir. Bu yüzden kullanılan görüntü ve videolarda herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Envato Elements, uygun abonelik ücretlerini değerlendirmelisiniz. Sınırsız indirme ve lisanslama gibi önemli özellikleri bulunmaktadır. Sahip olduğu geniş seçenek yelpazesi ve diğer fırsatlar için Envato Elements’i ziyaret edebilirsiniz.

Bir Envato Elements aboneliğiyle elde ettiğiniz tüm özellikler, serbest tasarım işinizin birçok yönünü destekler. Örneğin, yeni beceriler geliştirmek için eğitime, projelerde kullanılacak yaratıcı kaynaklara ve iş liderliğini geliştirmeye yönelik araçlara erişim sağlar. Ayrıca platform, oyunlar geliştirmek, heyecan verici yeni projeler üzerinde çalışmak ve sevdikleri işi yaparken daha fazla para kazanmak isteyen serbest çalışanlar için uygun platformdur.

Önerilen Paylaşımlar
Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *