Sitemap Oluşturma Aracı - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

Sitemap Oluşturma


Bir alan adı girin


Değiştirilme tarihi
dd/mm/yyyy
Frekansı değiştir
Varsayılan öncelik
Kaç sayfa taramam gerekiyor?

Emekleme...
Bağlantılar Bulundu: 0


        
        

Sitemap Oluşturma aracı nedir, sitenizde yer alan tüm sayfaların linklerinin farklı uzantılarla (genellikle .xml uzantısı tercih edilir) yazıldığı dosyaları oluşturmayı sağlar. Bu araçtan ücretsiz bir şekilde yararlanarak sitenizde yer alan her sayfa için doğru bir şekilde site haritası oluşturabilirsiniz. Site haritarlarının SEO alanında önemi, düşünüldüğünden çok daha fazladır. Çünkü arama motorları site haritanız içerisine yerleştirdiğiniz dosya yapılarını sürekli olarak dolaşır. Sitenizle ilgili verileri mevcut database’ine kayıt ederler. Dolayısıyla site haritaları sitenizin performansını doğrudan etkileyen unsurlar arasındadır.

Sitemap Oluşturma Aracı Ne İşe Yarar?

Site haritaları, günümüzde önemli bir SEO kriteri haline gelmiştir. Hal böyle olunca site haritaları oluşturabilinen araçların kullanımı da artmıştır. Sitemap Oluşturma aracı;

Arama motorlarına site haritalarınızı dolayısı ile link yapılarınıza erişim imkanı sağlar. Bu sayede ziyaretçiler arama motorları üzerinden sitenizi kolay bir şekilde bulabilirler. SERP sonuçlarınızı olumlu anlamda etkiler.

Sitemap Oluşturma Aracı Nasıl Kullanılır?

Sitemap Oluşturma aracı kullanıcı dostu olup basit formu doldurmaktan ibarettir. Aracı kullanırken izlemeniz gereken adımlar;

 1. Web sitenizin domaini (alan adını) ilgili alana yazmalısınız.
 2. Arama motorlarının sitenizi dolaşacağı değişim sıklığını seçmelisiniz. Bu noktada seçim tamamen opsiyoneldir. Fakat sitenizi fazla güncellemiyorsanız, değişim sıklığını daha geniş bir zaman aralığı olarak (Aylık olabilir) tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Bu durum sitenizin sıralamasını olumsuz olarak etkileyebilir.
 3. 0.0 – 1.0 arasında kendinize bir tarama önceliği belirlemelisiniz. Bu noktada ölçüt 0.0 en öncelikli, 1.0 az öncelikli olarak düşünülebilir.

 


SEO Hizmeti