Meta Tags Analizi - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

Meta Tags Analizi


Bir URL girinMeta Tags analizi nedir; SEO FD ile ücretsiz şekilde siteniz içerisinde yer alan Meta Tags’in analizini oluşturarak, arama motorları için ne kadar uygun olduğunu belirlemektedir. Site linkini girdikten sonrasında, Meta Tags içerisinde olan eksiklikleri kırmızı renk ile göstermekte, doğru yapılandırmaları ise yeşil ile göstermektedir. Meta Tags kısaca sitenizin işleyişi ve içerisinde yer alan içeriklerin özetlerini, arama motorlarına sunan kullanıcılara doğrudan sunulmayan ama arama motorlarının HTML kodları üzerinden erişebildikleri bilgilerdir.

Meta Tags Analizi Nasıl Çalışır?

Meta Tags analizi, site sahiplerinin sahip oldukları Meta Tags yapılarını değerlendirerek, arama motorlarına uygunluk durumunu kontrol etmektedir. Meta Tags analizi için;

  • SEO FD içerisinde olan SEO Araçları’ndan Meta Tag Analizi” sekmesine tıklayın.
  • Sitenizin adresini (linkini) girin.
  • Çalıştır’a basın.
  • Web siteniz için olan Meta’lar eğer doğru ise yeşil ile gösterilmektedir.
  • Eksik ya da yanlış olan yapılar mevcutsa da kırmızı ile gösterilmektedir.

Meta Tags analizi oldukça önemli bir durumdur. Sitenizin işleyişi, odak anahtar kelimesi, hedef kullanıcı kitlesi ve arama motoru optimizasyonu açısından, SEO yapınızı doğrudan etkileyebilmektedir. Doğru SEO yapılandırması ve hedef kitleye daha hızlı erişmek adına bugün siz de SEO FD içerisinde iletişim formu doldurabilir ve bütçenize uygun SEO çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sitemiz içerisinde yer alan 35 SEO aracını da ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.


SEO Hizmeti