İP Adresi Sorgulama - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

İp Adresi Sorgulama


IP adresiniz 3.236.241.39
Kent Ashburn
Bölge Virginia (VA)
Ülke United States of America
Ülke kodu US
ISP Amazon.com
Enlem 39.0469
Boylam -77.4903

IP Adresi Sorgulama, kendi IP adresiniz hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz bir uygulamadır. IP, Internet Protokol’un kısaltmasını oluşturan numara niteliğindeki sayısal bir veridir. İnternet erişiminin sağlanabildiği her nokta, bir IP adresi ile tanımlanır. Bu anlamda insanlardaki parmak izi, internet dünyasındaki IP adresine eş değerdir desek yanılmış olmayız. 3 nokta ile sınırlandırılmış 4 sayı değeri bir IP adresini oluşturmaktadır. Fakat çoğu kullanıcının IP adresi dinamik bir yapıya sahiptir. Yani içerisinde bulunduğunuz bağlantıya servis sağlayıcınız o an boşta bulunan bir IP adresini sizin için atar. Bu nedenle de her bağlantıda IP adresinizde yer alan son sayıda değişiklik meydana gelmektedir.

IP Adresi Sorgulama Aracı Ne İşe Yarar?

Sitemiz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz IP Adresi Sorgulama aracından ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Araç sayesinde IP adresiniz, kent, bölge, ülke, ülke kodu, ISP, enlem ve boylam bilgilerini kısacası lokal konum bilgilerinize Google Maps üzerinden ulaşabilirsiniz.

IP Adresi Sorgulama Aracı Nasıl Kullanılır?

IP Adresi Sorgulama aracı nasıl kullanılır, internet kullanımından bihaber olsanız dahi aracı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Deyim yerindeyse aracı kullanabilmeniz bir tıkını yeterli olacaktır. Yapmanız gerekenler şunlardır;

  1. Sitemiz içerisinde yer alan SEO Araçları kısmına giriniz.
  2. IP Adresi Sorgulama aracını bularak üzerine tıklayınız.
  3. Anlık olarak IP adresiniz ve lokal konum bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.


SEO Hizmeti