Google Site Güvenliği Kontrolü - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

Google Site Güvenliği Kontrolü


Bir URL girinGoogle Site Güvenliği Kontrolü aracı nedir, istediğiniz web sitesinin güvenliğinin kontrolünü sağlamanıza yardımcı olan bir SEO aracıdır. Sitemiz üzerinden ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz aracı kullanmak için sitemize kayıt olmanıza gerek yoktur. Üstelik kullanım konusunda da herhangi bir kısıt bulunmamaktadır.

Google Site Güvenliği Kontrolü Aracı Ne İşe Yarar?

Google güvenlik standartlarını her geçen gün arttırma yoluna girmiştir. İyi bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlayan Google’a ait bu aracı sitemiz üzerinden rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sitenizin güvenlik konusunda hangi durumda olduğunu kullanım sonunda alacağınız rapor sayesinde öğrenebilirsiniz.

Arama motorları bünyesinde güvenlik ihlaline sebep olan siteler, SERP’lerde iyi sıralamalar alamazlar. Dolayısıyla organik ziyaretçi oranları büyük oranda geriler ve bu durum sitenin performansını olumsuz yönde etkiler. Buna sebep olmaması adına Google Site Güvenliği Kontrolü aracını belli periyotlarda kullanmalısınız.

Google Site Güvenliği Kontrolü Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Site Güvenliği Kontrolü aracı kullanımı oldukça kolaydır. İşlem adımları birkaç saniyeden daha fazla vaktinizi almayacaktır. Yapmanız gerekenler şunlardır;

  1. Sitemizin içerisinde yer alan SEO Araçları kısmına giriniz. Google Site Güvenliği Kontrolü aracını seçiniz.
  2. Kontrolünü gerçekleştirmek istediğiniz sitenin URL bağlantısını ilgili bölüme yapıştırınız. Mavi butona tıklayınız.
  3. Farklı bir sayfaya yönlendirilmenizin ardından mevcut durumunuzu gösteren rapora erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada sitenizin güvenliği konusunda bilgi sahibi olabilir, site işleyişinize buna göre yön verebiirsiniz.


SEO Hizmeti