Domain Yaşı Sorgulama - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

Domain Yaşı Sorgulama


Bir URL girinDomain Yaşı Sorgulama, istediğiniz herhangi bir sitenin domain (alan adı) yaşını sorgulamanızı sağlayacak bir uygulamadır. Domain yaşı, mevcut sitenin ne zamandan web üzerinde yayında olduğunu anlamanızı sağlamaktadır. Sitemizde üye olmanıza ya da ücret ödemenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Domain Yaşı Sorgulama Aracı Ne İşe Yarar?

Domain Yaşı Sorgulama aracı sayesinde sitenizin yayın hayatına hangi tarihte geçtiğini öğrenebilir, domaininizin gün bazında yaşını hesaplayabilirsiniz. Domain yaşı, SERP’lerde önemli bir unsur olarak görülse de başlı başına etken bir değildir. Bu anlamda eksi siteler avantajlı gibi görünse de SEO konusunda tek kıstas domain yaşı değildir. Domainin satın alındığı günden bu zamana dek siteye ne kadar ziyaretçi geldiği, içeriklerin tasarımı, sitenin teması ve sitenin hangi aralıklarla güncellendiği gibi konular da önemlidir.

Domain Yaşı Sorgulama Aracı Nasıl Kullanılır?

Domain Yaşı Sorgulama aracını, sitemiz içerisinde birkaç saniye içerisinde gerçekleştireceğiniz tek bir işlem adımı ile kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler şunlardır;

  1. Sitemiz içerisinde yer alan SEO Araçları kısmına gelerek, Domain Yaşı Sorgulama aracını seçiniz.
  2. Domain yaşını sorgulamak istediğiniz sitenin URL bağlantısını ilgili alana yapıştırınız ve mavi butona basınız.
  3. Karşınıza gelecek raporda ilgili sitenin; alan adı, etki alanı yaşı, alan oluşturma tarihi, alan güncelleme tarihi ve domain bitiş tarihi gibi bilgileri görebileceksiniz.


SEO Hizmeti