DNS Kayıt Kontrolü - SEO FD

Ücretsiz Seo Araçları

DNS Kayıt Kontrolü


Bir URL girinDNS Kayıt Kontrolü aracı istediğiniz web sitesinin DNS kaydını sorgulamanızı sağlayan bir araçtır. Bu araç sayesinde hızlı ve güvenilir bir hizmet alabilmeniz mümkündür. Araçtan yararlanmak için ücret ödemenize ya da kayıt olmanıza gerek yoktur. Sitemiz üzerinden online olarak hizmetten saniyeler içerisinde faydalanabilirsiniz. Üstelik hizmet için herhangi bir kullanım kısıtı da söz konusu değildir.

DNS Kayıt Kontrolü Aracı Ne İşe Yarar?

DNS Kayıt Kontrolü aracı ile istediğiniz DNS bilgilerine kısa süre içerisinde ulaşabilir, rapor alabilirsiniz. Domain Name System’in kısaltılmış şekli olarak bilinen DNS’nin Türkçe karşılığı Alan İsimlendirme Sistemi’dir. DNS’in temel amacı 256 karaktere kadar büyüyen host isimlerini IP adreslerine çevirmektir. DNS Kayıt Kontrolü aracı sahip olduğunuz web sitesinin DNS kayıtlarına erişim sağlayabilir durum analizi yapabilirsiniz.

DNS Kayıt Kontrolü Aracı Nasıl Kullanılır?

DNS Kayıt Kontrolü aracı kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Hızlı bir şekilde istediğiniz DNSkayıt bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem adımları şunlardır;

  1. Sitemiz içerisinde Ücretsiz SEO Araçları sekmesine giriniz, DNS Kayıt Kontrolü aracını bulunuz.
  2. İlgili alana web sitenizin bağlantı linkini eksiksiz bir şekilde yapıştırınız. Mavi butona tıklayınız.
  3. Birkaç saniye içerisinde DNS Kayıt Kontrolü raporu karşınıza gelecektir. Rapor içerisinde class, TTL, type ve IP adresi gibi bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.
  4. Dilerseniz farklı bir URL üzerinden işlemi tekrar gerçekleştirebilirsiniz.


SEO Hizmeti